DVI

Середовище, 19.06.2019, 06.19.16
Головна » 2013 » Січень » 31 » Кілька основних правил спілкування в Мережі
16.45.39
Кілька основних правил спілкування в Мережі
Кілька основних правил спілкування в Мережі

                 Інтернет - величезний віртуальний простір з мільярдами користувачів. Кожен з користувачів практично кожен день контактує з кимось в Мережі, по асьці, скайпу, на форумах. І не завжди таке спілкування виглядає нормально, частенько або один з користувачів, або обидва відразу порушують неписані правила спілкування в Мережі, які були розроблені вже дуже давно. 


Давайте згадаємо ці правила , і спробуємо слідувати їм, або ж покритикуємо /доповнимо дані положення в коментарях, це теж корисно. 


1. Варто пам'ятати, що коли ви спілкуєтеся в Мережі з будь-ким, ви спілкуєтеся з живою людиною, а не з роботом. Відповідно, спілкування має бути таким, яким воно є в звичайному житті. Навіть якщо ви ніколи не зустрінетеся з людиною, з якою ви зараз спілкуєтеся, варто ставитися до цього користувачеві з повагою.

2. Це правило випливає з попереднього. У своєму спілкуванні з іншими користувачами варто використовувати ті ж правила і норми, які ми використовуємо в повсякденному житті. Іншими словами, при віртуальному спілкуванні варто використовувати ті закони, моральні правла і норми суспільного життя, з якими ми стикаємося щодня при особистісному спілкуванні.

3. Не на всіх ресурсах правила спілкування однакові. Є спільноти, де звичайні норми незастосовні, і це обговорюється заздалегідь. Іншими словами, все ж є винятки з перших двох правил. Є деякі ресурси /канали спілкування, де всі спілкуються по-своєму, використовуючи специфічний жаргон і специфічні ж норми.

4. Час і думка інших людей варто цінувати. Якщо ви питаєте ради, не варто фиркати і відмахуватися від наданих порад, адже деякі з них можуть бути справді цінними, тільки ви цього поки не розумієте. Крім того, не варто запитувати те, що ви й самі можете зрозуміти /знайти. Час інших людей не менш цінне, ніж ваше власне.

 5. Не варто думати, що якщо ви в Мережі, значить, орфографія і пунктуація залишилися в "реалі". Зовсім ні. Якщо ви будете писати з великою кількістю помилок, вас будуть і сприймати відповідним чином. А хто захоче спілкуватися з неписьменним школярем (саме так і сприймають подібних людей)? Крім того, залишайте повідомлення, які зрозумілі не тільки вам, але й іншим користувачам. 

6. Лаятися - остання справа. Особливо смішно виглядають пости, де користувачі обіцяють знайти один одного, і ... (додумуємо самі). Ніхто нікого зазвичай не шукає, і всі ці обіцянки залишаються обіцянками, які смішать інших людей.

7. Не потрібно викладати в загальний доступ фотографії /адреси /інші дані інших людей, які і не знають про це. Інтернет анонімний (поки що), і всі цю анонімність дорого цінують.

8. Діліться власними знаннями з іншими людьми, не лінуйтеся. Якщо хтось ставить запитання, на який ви знаєте відповідь, постарайтеся відповісти. Це цінується, і багато користувачів будуть вам вдячні.

Переглядів: 379 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: