19.37.40
Кілька міфів щодо "хмар"
Несколько забужденій щодо

 Хмарні обчислення, або, по-простому, "хмари" зараз стали надзвичайно поширеними. Практично всі великі сервіси працюють в "хмарі". І зараз ми торкаємося цю тему, але не з метою докладної розповіді, а з метою розвіяти деякі омани, які зараз володіють розумов навіть просунутих інтернет-користувачів. 




1. Хмарні обчислення скоро вийдуть з "моди"

Звичайно, часто буває так, що технології, причому дуже поширені, раптово застарівають або просто перестають бути популярними. Так сталося, наприклад, з відеокасетами або телефонними модемами. Але у випадку хмар все виглядає трохи по-іншому.

Gmail, iTunes, Amazon, eBay, онлайн-банкінг - все це працює в "хмарах". І ви теж працюєте з хмарними сервісами кожен день. Сотні мільйонів чоловік кожен день стикається з "хмарами", і ця технологія все тісніше входить у наше життя. Якщо "хмари" і замінить небудь більш просунуте, то дуже нескоро.

2. Хмарні сервіси надійні тільки для окремих користувачів

Це зовсім не так. Справа в тому, що тисячі і десятки тисяч компаній працюють з такими сервісами, наприклад, проводять аналіз продажів і загальної маркетингової інформації. Приблизно 85% компаній зі списку топ-500 Fortune дуже тісно пов'язані з такими сервісами.

3. "Хмари" не дуже надійні порівняно з традиційною інфраструктурою

Термін "хмарний сервіс" або "хмарні обчислення" зазвичай асоціюються з враженням, що всі файли десь "підвішені". Насправді, це не так, практично всі дані зберігаються на надійних серверах, які пов'язані один з одним. При звичайній інфраструктурі компанія може втратити дані, якщо якийсь сервер "падає". Але у випадку "хмар" має місце багатократна резервація даних, і падіння одного сервера не зачіпає роботу якогось сервісу в цілому.

Бувають, звичайно, масштабні збої, коли дані втрачаються. Так, це трапляється, але у випадку традиційної інфраструктури такі збої трапляються набагато частіше. Та й у випадку використання "хмар" відновити дані буває набагато простіше.

Зазвичай компанії намагаються використовувати "хмари", які обслуговуються серверами, які віддалені один від одного, так що збій пари-трійки серверів не призводить до падінню сервісу.

4. Хмарний хостинг більш дорогий

Насправді все залежить від навантаженості сайту, який ви хочете розмістити на хостингу. На "хмарному" хостингу варто розміщувати високонавантажених сайти, або ж сайти, які повинні працювати практично завжди. Для великих компаній з різного роду сервісами хмарний хостинг - це вирішення більшості проблем.

5. У "хмарі" дані не дуже надійно захищені

Як раз навпаки. Такі сервіси захищені дуже і дуже добре. З іншого боку, є такий фактор, як людська дурість або розхлябаність. Але, погодьтеся, цей чинник присутній завжди і скрізь, так що поодинокі випадки злому хмарних сервісів дійсно одиничні, і причина всього цього - необережність людини, а не ненадійність системи. Звичайно, якщо ви бачите в цьому різницю.

Переглядів: 431 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close