17.48.18
Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає
Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає

              Всі ми знаємо багато всяких речей, але деякі з фактів, які, в принципі, ми повинні знати, залишаються як би "за кадром". Іноді так трапляється тому, що людина просто не цікавиться деякими речами, а іноді - тому, що століттями існують помилки про деяких напрямках науки, або проявах періоди, в які всі ми віримо. У цій збірці зібрані різні факти, які будуть цікаві багатьом.

Найбільші живі організми

Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Думаєте, це блакитний кит? Диплодок (раніше жив величезний динозавр)? Тиранозавр Рекс? Ні. Також і не секвойя, найбільше дерево в світі. Насправді найбільший живий організм - це гриби. Вірніше, не самі гриби, це всього лише плодові тіла, як би орган розмноження, а міцелій, який іноді називають ще "грибниця". А ось міцелій і є тим самим живим організмом, який перевищує розміри будь-яких тварин і рослин. При цьому найбільший міцелій - у грибів виду "опенька ostoyae", тобто опеньок звичайний. Наприклад, в Орегоні є міцелій, розмір якого перевищує ... 890 гектарів! При цьому вік такого міцелію становить від 2 до 8 тисяч років. Дослідники виявили, що всі опеньки ростуть у Національному заповіднику США Малур, є частиною одного гігантського організму, який охоплює величезну частину території лісу.

Число Звіра

Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Так-так, всі ми з дитинства чули, що "Число Звіра суть 666". І до цих пір будуються прогнози деяких "провидців" на основі числа цього. Пам'ятається, шляхом додавання і віднімання номерів літер алфавіту в імені Наполеона Бонапарта, наприклад, "нумерологи"отримували як раз 666. Та й зараз, можете собі уявити, в Європарламенті засідає рівно 666 депутатів! Який жах, світ наближається до загибелі!

Але ні, все не так. Справа в тому, що число 666 отримано з останньої книги Біблії, Одкровення Іоанна Богослова або "Апокаліпсис ". Там це число згадується. Однак ще в 2005 році був знайдений найдавніший екземпляр "Апокаліпсису ", якому вже близько 1700 років. І що ж виявилося? "Число звіра" зовсім не 666, а 616. 666 - "опечатка"когось з переписувачів-ченців, які розмножували Біблію, переписуючи її багато разів.


Плоска Земля

Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Чомусь у школі нас вчать, що в Середні віки люди вірили в те, що Земля - плоска. Насправді - це міф, причому міф такий давній і безглуздий, що викликає подив масштаб його розповсюдження. Насправді цей міф виник десь у 1820-х роках, після виходу частково фантастичного твору "Історія життя і подорожей Христофора Колумба", в якому біографія цього, без сумніву, великої людини, була більшою частиною придумана і прикрашена. Саме в цій книжці було написано про те, що Колумб почав свою подорож не тільки для того, щоб знайти морський шлях до Індії, але і для того, щоб довести, що Земля не плоска.

Насправді це було відомо ще в античності, а в християнські часи люди погодилися зі сферичною формою Землі, починаючи з 4-го століття нашої ери. У багатьох країнах того часу вчені приходили до цього висновку завдяки проведеним математичним обчисленням і простому спостереженню.

Метелик і вогонь

Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Скільки віршів і пісень складено на цю тему, не злічити. Метелики і вогонь - це поширений штамп, і всі ми бачимо, що метеликів дійсно приваблює вогонь, наприклад, свічки. Але чому? Зовсім не світло, і не тепло манить нічних метеликів. Справа в тому, що ці комахи частково орієнтуються по місяцю (нічні комахи) або за Сонцем (денні), і вогонь свічки просто плутає "компас"нещасних комах. У результаті вони летять на вогонь, і так, згорають. Щоправда, не всі.

Саме сухе місце на планеті

Кілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Це зовсім не Невада і не Сахара. Це навіть не Гобі. Насправді, самим сухим місцем на Землі Антарктика є. Деякі частини цього регіону не бачили дощу протягом двох мільйонів років. Звичайно, в Антарктиці багато льоду, але якщо слідувати розуміння терміну "пустеля", ми дізнаємося, що так називається регіон, де опадів менше 254 мм на рік. У Сахарі - 25 мм, в Арктиці, в середньому, приблизно стільки ж (звичайно, не у всіх регіонах Арктики йде дощ у весняний час, але дощі там випадають). А ось в Антарктиці ніколи не йде дощ, і його там не було вже багато тисячоліть.

Переглядів: 450 | Додав: dvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close