18.00.42
Кіберполіції України попереджає батьків про так звані «групи смерті»
      Департамент кіберполіції Нацполіціі України попереджає батьків про існування в соціальних мережах так званих «груп смерті», які доводять дітей до самогубства.

Користувачі таких спільнот називають себе «китами».
Ця тварина асоціюється у них зі свободою. Подібні суїцидальні групи носять назви «Море китів», «Тихий дім», «f57». У всіх учасників спільнот на особистих акаунтах є картинки з літаючими китами або відповідні хештеги (наприклад, #синійкит).

Як працюють «групи смерті»

Організатори смертельних систем діють, як правило, за чітким алгоритмом. Щоб вступити до спільноти, потенційний учасник повинен подати заявку і розмістити на своїй сторінці певний текст. Після цього адміністратори стверджують кандидатуру і спілкуються з майбутньою жертвою в особистому листуванні (дізнаються про проблеми, жаліють, намагаються «підбадьорити», викликають довіру).

Далі починається наступний етап - дитині дають певні завдання, яке потрібно завершити за певний час. Виконання кожного такого «квесту» має супроводжуватися фото- і відео- фіксацією. Якщо учасник не встигає виконати завдання, його виключають з групи.

Завдань може бути від 13 до 50, все залежить від адміністратора. Найчастіше доручення пов'язані з нанесенням будь-яких каліцтв, наприклад, таких:

Також це можуть бути цілком безневинні на перший погляд малюнки:

Коли адміністратор групи вирішує, що дитина вже готова до фінального кроку, він створює аудіоролик, в якому озвучуються всі проблеми дитини, раніше обговорювані в особистому листуванні. Все зводиться до того, що єдиний вихід із ситуації - покінчити життя самогубством.

Фінальне завдання - вчинення самогубства - також фіксується на відео. Надалі ролик викладають в інтернет.

Як уберегти дитину від попадання в «групу смерті»

Щоб запобігти жахливу трагедію, в поліції рекомендують:

  • приділяти достатню кількість уваги психологічному стану дитини;
  • перевіряти шкірні покриви дитини на предмет наявності будь-яких ушкоджень. Цікавитися, звідки вони з'явилися;
  • особливу увагу приділяти символіці із зображенням китів;
  • перевіряти спільноти, в яких перебуває дитина. По можливості перевіряти особисті листування дитини;
  • контролювати фото і відеофайли в телефоні або планшеті дитини;
  • встановити функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах.

В ході розслідування департамент кіберполіції виявив одну з «груп смерті» - vk.com/blueskitea, в якій понад 200 учасників були з України (зараз закрита). Аналізуючи діяльність подібних спільнот, правоохоронці також встановили постійних учасників, які реєструються з території України. Повний перелік можна подивитися тут (правда, за зауваженнями уважних користувачів, багато акаунтів в даному списку вже давно - понад рік - не виявляли активність).

У разі виявлення аналогічних підозрілих спільнот, слід звернутися в Департамент кіберполіції за номером гарячої лінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30. Також можна написати на електронну пошту faq@cybercrime.gov.ua - такі звернення приймаються цілодобово.

Крім вищесказаного, як психолог, я б хотів звернути вашу увагу на наступні моменти:

  • Не варто думати, що в групу ризику потрапляють діти з неблагополучних сімей. Керівникам груп смертників куди «приємніше», коли в зоні їх впливу виявляються цілком забезпечені діти.
  • Пам'ятайте, що дитина може ніяк не видавати свої наміри. Він необов'язково буде пригнічений: навпаки, багато самогубств відбувалися дітьми з посмішкою на обличчі.
  • Спроби фізично захистити дитину від соціальних мереж навряд чи врятують ситуацію: вийти на адміністратора групи смерті можна через комп'ютерний клуб або «смартфон друга», не кажучи вже про використання VPN та інших спеціальних пристосувань.
  • Кращий спосіб уберегти від суїциду свою дитину - це вибудовувати довірливі відносини, цікавитися його думками, проявляти співчуття і брати активну участь у вирішенні проблем.
  • Батьки повинні одночасно бути і друзями дитини.
  • Контроль необхідно направити виключно на попередження спілкування з керівниками груп смерті. Цілком обмежувати особисте життя дитини немає ніякої необхідності. Завжди залишайте йому розумне місце для речей, про які вам знати не обов'язково, в іншому випадку, ви лише підштовхнете його в «обійми» суїцидальних менторів.
  • І, головне, пам'ятайте - життя вашої дитини знаходиться в ваших руках, а найкраща профіклатіка суїцидів - це увагу і максимально чесні, відкриті, довірчі відносини.
Переглядів: 379 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close