DVI

Середовище, 25.04.2018, 09.53.50
Головна » 2016 » Вересень » 21 » Хакери віддалено захопили контроль над рухомим електромобілем Tesla Model S
15.00.35
Хакери віддалено захопили контроль над рухомим електромобілем Tesla Model S

      Команді китайських дослідників з Keen Security Lab, підрозділ китайського інтернет-гіганта Tencent, вдалося віддалено отримати несанкціонований доступ до електромобіля Tesla Model S, використовуючи уразливість в мультимедійній системі. Точніше кажучи, ахіллесовою п'ятою в даному випадку був браузер.

Само собою, на момент написання цих рядків «лазівка» вже прикрита - перш ніж оприлюднювати подробиці про цю уразливість фахівці Keen Security Lab спільно з співробітниками Tesla, що відповідають за безпеку, попрацювали над її виправленням, щоб запобігти потенційним катастрофічні наслідки, які могли виникнути коли б ця інформація потрапила не в ті руки. Як повідомляється, дана уразливість дозволяє віддалено взяти під контроль системи, від яких безпосередньо залежить безпека руху, включаючи гальмівну систему.

Зокрема, підключивши автомобіль до шкідливої ​​точки доступу Wi-Fi, хакерам вдалося змінити становище водійського сидіння, відкрити люк, активувати двірники, скористатися GPS і навіть задіяти гальма, коли автомобіль був у русі на відстані близько 20 км. Крім того, вони повністю контролювали інформаційно-розважальну систему автомобіля і приладову панель.

Як повідомляє ресурс The Verge, що умови, які необхідні для успішного виконання експлоїта, вельми специфічні (власник автомобіля повинен використовувати браузер і одночасно знаходиться біля шкідливої ​​точки доступу Wi-Fi), але все ж. До слова, Tesla випустила спеціальний патч з виправленням уразливості протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення від Keen Security Lab про її виявленні.

На жаль, Keen Security Lab, зі зрозумілих причин, розкриває далеко не всі подробиці щодо вразливості. Але головне, що проблема усунена, так що інші власники Tesla можуть спати спокійно. Фахівці Keen Security Lab подякували Tesla за «активну позицію» в питанні забезпечення безпеки, а Tesla зі свого боку привітала подібні зусилля і нагадала про власну програму з виплати винагород за знайдені вразливості.

Джерело: Engadget
Переглядів: 143 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: