12.42.26
«Каннські леви» 2014: неоднозначність вибору, або 7 альтернатив переможцю
      У цьому випуску читайте:
  • Студенти MIT відправлять капсулу часу на Марс;
  • У метеликів-монархів є "компас";
  • Curiosity провів на Марсі марсіанський рік.

Капсула часу і Марс 

Студенти відразу декількох університетів, де лідером команди є MIT, вирішили відправити на Марс капсулу часу з відео, аудіо, фотографіями та текстовими повідомленнями.

При цьому будуть випробувані відразу декілька технологій, включаючи кварцові носії даних, плазмові двигуни, і багато іншого.

Загалом-то, запланований до запуску космічний корабель є чимось новим, серед всіх інших космічних апаратів. При цьому бюджет проекту складає всього 25 мільйонів доларів США (за мірками нинішніх космічних запусків це дійсно небагато).

У метеликів-монархів є компас

Ці метелики щороку перелітають із США і Канади до Мексики, на зимівлю. Поводяться метелики, як перелітні птахи, пролітаючи багато сотень кілометрів. При цьому вони успішно долають відстань навіть у тому випадку, якщо Сонця немає, і йде дощ.

Вчені з'ясували, що по сонцю метелики орієнтуються за допомогою спеціального датчика, названого, що логічно,"сонячним". А ось в дощову погоду комахи керуються "компасом", що реагує на магнітне поле Землі. 

При цьому електромагнітні поля, створювані людиною, заважають комахою орієнтуватися.

Curiosity на Марсі знаходиться рік

Причому рік не звичайний, а марсіанський. Ровер подорожує по поверхні Червоної планети вже 687 земних діб. Свій ювілей марсохід відсвяткував, зробивши фотографію самого себе. Правда, це колаж із багатьох фотографій, а не одне фото.

Ось, як робиться "СЕЛФІ" марсохода: 

За час, проведений на Марсі, Curiosity зміг показати, що на цій планеті в давнину існували умови, сприятливі для життя. Так що цілком може бути, що життя існувало на Марсі.

Переглядів: 326 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close