DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.25.54
Головна » 2018 » Листопад » 30 » Японські вчені навчили роботизований маніпулятор синхронізувати свої дії з рухами людини
08.00.06
Японські вчені навчили роботизований маніпулятор синхронізувати свої дії з рухами людини
      Група інженерів з Токійського університету розробила роботизований маніпулятор, здатний відстежувати рухи людини і адаптувати власні із затримкою в одну мілісекунди.

Як повідомляється, маніпулятор складається з трьох пальців, закріплених на основі. Пристрій працює в парі з високоточною системою відстежування рухів, що складається з інфрачервоного випромінювача, що висвітлює предмет в руці, і високошвидкісні камери. Для відстеження рухів інженери вибрали поширений метод - на краю предмета закріплюються світловідбиваючі маркери, положення яких в реальному часі визначається камерою.

Завдяки такій системі робот здатний в режимі реального часу підлаштовувати становище своїх пальців при обертанні пластини людиною навколо двох осей, а також компенсувати нахил пластини таким чином, щоб вона завжди була паралельна підлозі. В якості демонстрації можливостей системи інженери показали, як людина разом з роботом можуть насадити пластину з отвором діаметром 6,35 міліметрів на металевий штир діаметром 6,325 міліметрів, залишаючи пластину в горизонтальному положенні.

Розробники не розповіли про те, якими вони бачать потенційне застосування технології. Можливо, таку систему можна застосувати в важких моторизованих верстатах, які могли б постійно відслідковувати напрямок зусилля користувача і рухатися відповідно до нього.

Джерело: N+1
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: