10.38.06
Японські дослідники створили найшвидшу камеру в світі, яка знімає з частотою до 4,4 трлн. кадр/с
Японські дослідники створили найшвидшу камеру в світі, яка знімає з частотою до 4,4 трлн. кадр/с
      Використовувані в кінематографі для запису відео в уповільненому режимі камери з високою кадровою частотою, безумовно, є одними з найкращих і об’єднують в собі передові технології. Проте всі вони тьмяніють порівняно з камерою, недавно розробленою спільними зусиллями дослідників Токійського університету та університету Кейо.

Наукова група з 12 осіб показала надзвичайно швидку камеру, якій під силу запам’ятовувати і виводити на фото, роздільністю 450х450 точок, перебіг хімічних реацій (звичайно, в режимі серійної зйомки, так за допомогою одного знімка їх передати неможливо). За словами дослідників, розроблена ними камера дозволяє проводити зйомку з частотою до 4,4 трильйона кадрів в секунду, що в тисячу разів більше у порівнянні з існуючими аналогами. Подібного результату вдалося досягти більшою мірою завдяки новій технології STAMP (Sequentially Timed All-optical Mapping Photography).

В основі технології лежить метод зйомки зі швидкістю світла, відомий також як фемтофотографія. Її суть полягає в повністю оптичному відображенні змінюваного в часі просторового профілю об’єкта на вихідному потоці послідовно розподілених за часом фотографій з просторовою і часовою дисперсією.

В камері використовується фемтосекундний лазер, що випускає надкороткі імпульси, які після відбиття від предметів надходять назад і обробляються за допомогою спеціальних алгоритмів.

Можливостей розробленої японськими фахівцями камери достатньо для того, щоб зняти на фото теплопровідність – процес, який протікає зі швидкістю 1/6 від швидкості світла.

Область застосування пристрою на даному етапі досить обмежена, що пояснюється його великими розмірами. Прототип камери STAMP, на розробку якого пішло три роки, займає один квадратний метр площі. В майбутньому вчені планують зменшити пристрій до прийнятних розмірів, але в які терміни вони планують впоратися з цим завданням і які конкретно розміри маються на увазі, поки не ясно.

У разі успіху дана технологія може знайти застосування в медицині і дозволить домогтися кращого ефекту від взаємодії ультразвуку з біологічними тканинами, а також допоможе краще зрозуміти принцип роботи лазерів високої потужності.

Більше деталей можна дізнатися з результатів дослідження, які були опублікували в журналі Nature Photonics.

Переглядів: 331 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close