18.46.10
Японія за 10 років в 23 рази збільшила вироблення енергії від сонячних електростанцій

      Японія за останні 10 років в 23,3 рази збільшила обсяг вироблення електрики, одержуваний від електростанцій і генераторів, що працюють за рахунок енергії Сонця. Такі дані містяться в доповіді Університету Тіба.

Якщо в 2005 році цей показник становив 1,23 млн МВт, то до кінця минулого року він виріс до 28,6 млн МВт. Цього достатньо для того, щоб забезпечувати електрикою близько 5,2 млн приватних будинків. Найбільший стрибок у використанні сонячної енергії стався в 2012 році після введення системи пільгових тарифів.

Разом з тим, розвиток інфраструктури для отримання електрики з інших альтернативних джерел енергії в Японії йде не такими швидкими темпами. Приміром, кількість вітряних електростанцій за останні 10 років зросла лише в 2 рази. Багато в чому це пов'язано з тим, що для їх будівництва необхідні великі рівнинні території.

«Для того, щоб знизити викиди парникових газів на 80% до 2050 року, Японії необхідно приділяти більше уваги розвитку альтернативної енергетики. Це повинно стосуватися не тільки сонячних, а й інших електростанцій», - вважає професор Університету Тіба Хідефумі Курасакі.

Однак розвиток сонячної енергетики має і свої недоліки. Так, за підрахунками японського міністерства охорони навколишнього середовища, до 2040 року багато що знаходяться зараз в експлуатації сонячні панелі прийдуть в непридатність, в результаті чого накопичиться більше 770 тисяч тонн сміття, яке необхідно буде утилізувати. У минулому році в Японії були виведені з експлуатації сонячні панелі вагою близько 2,4 тис тонн. У 2030 році цей показник збільшиться в 10 разів, а ще через десять років близько 6% всього сміття, що викидається в Японії буде припадати на сонячні панелі. Японська влада поки не знають, що робити з цими відходами. Крім того, проблема ускладнюється тим, що в країні не розвинена система утилізації сонячних панелей, термін служби яких не перевищує 25 років.

Джерело: delo.ua
Переглядів: 299 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close