DVI

Понеділок, 19.11.2018, 05.59.03
Головна » 2017 » Листопад » 10 » Ян Гудфеллоу: розвиток ШІ-технологій призведе до безконтрольного поширення фейків в ЗМІ
09.19.24
Ян Гудфеллоу: розвиток ШІ-технологій призведе до безконтрольного поширення фейків в ЗМІ

      Вчений Ян Гудфеллоу з Google Brain заявив, що розвиток технологій штучного інтелекту призведе до безконтрольного поширення фейків в ЗМІ. З його точки зору, ШІ наполегливо наближається до рівня, коли зможе з легкістю фальсифікувати будь-які фотографії і відеоролики. Як тільки це відбудеться, візуальний новинний контент сильно знеціниться - все те, що раніше служило незаперечним доказом, перестане викликати довіру.

Гудфеллоу каже, що до такого висновку він прийшов, займаючись подібними проектами в Google Brain. Зокрема, мова йде про генеративно-змагальні мережі (generative adversarial networks, GANs) - це поняття він сам описав в 2014 році. Це спеціальні алгоритми машинного навчання, які побудовані на суперництві двох нейромереж. Одна відтворює різні моделі, а друга перевіряє їх справжність. В ході такого суперництва моделі виходять досконалішим. І вже зараз такі мережі здатні створювати фотографії, достовірність яких людина не здатна встановити.

Гудфеллоу уточнює, що фейки створювалися і раніше, але для дійсно якісної підробки були потрібні величезні ресурси. ШІ здатний кардинально змінити ситуацію. Алгоритми зроблять процес фальсифікації доступніше і набагато швидшим.

«ШІ прискорить процес створення фейків», - стверджує вчений.

При цьому особливість алгоритмів на основі машинного навчання полягає в тому, що вони не стоять на місці і постійно удосконалюються, вивчаючи, як зробити результат своєї роботи ще краще. Таким чином, вважає Гудфеллоу, скоро в медіа і новинному середовищі з'явиться величезна кількість породжених ШІ якісних підробок, в результаті чого буде обдурено безліч людей.

Боротися з цим складно, тому, на його думку, людям необхідно просто стати більш скептичними, а також, можливо, перестати «на око» довіряти не тільки тексту, але також фото- та відео- контенту.

Але з новими технологіями, можливо, ситуація кардинально зміниться. За словами Гудфеллоу, історія знає часи, коли люди отримували достовірну інформацію без новин з відео- і фотоматеріалами. Можливо, нам доведеться знову повернутися в ту епоху.

Джерела: hightech.fmMIT Technology Review
Переглядів: 153 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: