13.00.11
Яку гарантію надають в нашій країні популярні виробники електроніки

      Покупці всіх країн світу все частіше використовують інтернет-магазини і все більше купують онлайн, в тому числі і за кордоном. Українці, на щастя, не виняток. Більш низька ціна і хороші умови доставки часто мотивують нас віддати перевагу відомому магазину за кордоном. Офлайнові покупки за кордоном також ростуть. З початком дії безвізового режиму і приходу в країну авіакомпаній-лоукостерів українцям стане простіше їздити до країн Шенгенської угоди. Це дозволить не тільки активніше зайнятися туризмом, а й частіше купувати в Європі товари, в тому числі електроніку.

Проте, купивши смартфон, ноутбук або навіть відеокарту за кордоном і зіткнувшись з поломкою, користувачі отримують відмову в гарантійному обслуговуванні, так як пристрій було куплено не в Україні. Ми вирішили з'ясувати, які популярні виробники електроніки надають міжнародну, а які тільки національну гарантію, і чому українцям відмовляють у гарантії на чесно куплену за кордоном техніку.

Міжнародна і національна гарантія

Відомі виробники, як правило, надають в Україні гарантію тільки на товари, які куплені в авторизованих ними магазинах. Таким чином, навіть якщо пристрій купувався в точно такому ж офіційному магазині за кордоном, офіційний сервісний центр в Україні його не прийме.

Деякі компанії йдуть назустріч покупцям, і після звернення в глобальну службу підтримки можуть дозволити відремонтувати або замінити пристрій, куплений поза авторизованою мережею. Зокрема, це зустрічається серед виробників ігрових аксесуарів, таких як Razer і SteelSeries.

Повну міжнародну гарантію в Україні надає лише кілька виробників. Це означає, що не важливо, де було куплено пристрій, його приймуть в ремонт по гарантії в Україні, а також в будь-якій країні з офіційним сервісним центром.

«Якщо клієнт купив ноутбук в США і знаходиться, наприклад, в Україні у відрядженні, то його обслуговують по гарантії. Якщо клієнт купив ноутбук в США і буде жити в Україні, то йому треба зробити переказ гарантії в Україні, це робиться онлайн.

Таблиця, яка допоможе розібратися, які компанії забезпечують гарантію в Україні на пристрої, куплені за кордоном:
Компанія Товар куплений за кордоном, чи діє гарантія в Україні?
Apple Ні, крім програм глобальної заміни
ASUS

Тільки на ноутбуки (винятком є ​​ексклюзивні моделі

зарубіжних ритейлерів)

Acer немає
Canon немає
Dell Так
Fujifilm Так
HP немає
Kingston

Виробник не ремонтує, а змінює товар, але його потрібно самостійно

відправляти в магазин, в якому він купувався. У тому числі в іншу країну.

HTC немає
Huawei немає
Lenovo Тільки на пристрої серії ThinkPad
LG немає
MSI Так
Motorola немає
Nokia немає
Nikon Тільки на товари з Європи
Olympus Тільки на товари з Європи
Razer немає
Samsung немає
Sony немає
SteelSeries немає
Logitech немає
TP-LINK немає
Gigabyte немає

Чому виробники обмежують гарантію України?

Як ми зрозуміли в результаті спілкування з фахівцями з торгівлі, використання національної гарантії - це один із способів боротьби проти паралельного імпорту.

Нагадаємо, що паралельний імпорт в Україну - це законний імпорт, але який здійснюється в обхід торгової ланцюжка, сформованої виробником, тобто, образно кажучи, паралельно. Проте, досить часто, в сторону фірм, що займаються такими поставками, з боку їх конкурентів, звучать найрізноманітніші обвинувачення, їх називають «сірими» постачальниками, контрабандистами тощо. Але паралельний імпорт в нашій країні не заборонений, тому ці компанії продовжують працювати, і часто пропонують оригінальну продукцію за нижчими цінами, ніж офіційні партнери. При цьому важливо відзначити, що мова йде саме про законний імпорт, а не схеми ухилення від сплати податків.

І так як закон дозволяє паралельний імпорт, деякі локальні офіси виробників вирішили боротися з ним за рахунок споживачів. Але якщо покупець хоче заощадити свої гроші і купити «сірий» товар тут або «білий» (або якогось іншого кольору) за кордоном, то, швидше за все, він позбавляється безкоштовного гарантійного обслуговування.

Такий підхід іноді призводить до казусної ситуацій, як наприклад з Apple, яка надає міжнародну гарантію на свої пристрої, але в Україні вона не діє, крім тих випадків, коли компанія визнає проблему.

Відмова в гарантії - це очевидно боротьба з паралельним імпортом за рахунок покупця. Тобто це боротьба з покупцем. Куди як правильніше не відмовляти, а, навпаки, ставити на офіційну гарантію незалежно від місця покупки. За такою «реєстрації товару» можна буде точно і об'єктивно оцінювати свою частку в країні. Можна бачити які моделі користуються попитом. 

В підсумку

Підводячи підсумки, варто сказати, що Україна стала ближче до Європи завдяки розвитку технологій і безвізового режиму, але не в плані гарантійного обслуговування або свободи ринку. Купуючи електроніку за кордоном потрібно пам'ятати, не кожен виробник буде готовий забезпечити її гарантійний ремонт в Україні. Часто це пояснюють боротьбою з «сірим» імпортом, але нам не здається це переконливим і правильним. Тому, ми сподіваємося, що в Україні в результаті затвердять міжнародний принцип вичерпання прав на торговельну марку та виробники переглянуть свої політики ціноутворення і гарантійного обслуговування для своїх партнерів і клієнтів в Україні.

Переглядів: 392 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close