09.14.38
Якщо немає грошей на топовий ПК: 6 кращих ігрових хмарних сервісів
      У 2019 будь-яка свіжа гра доступна навіть на самому слабкому залозі. Ні, це не диво, хоча раніше так і здавалося. Всьому «виною» хмарний геймінг і сервіси, що дозволяють повноцінно грати навіть без топового ПК або консолі. Ми зібрали в одному місці найкращі подібні рішення і розповіли про їх особливості, ціни і нюанси.

PlayStation Now

Запущений у 2014 році PlayStation Now - мало не найстаріший і популярний хмарний ігровий сервіс в світі. За допомогою PlayStation Now геймери грають в «хмарі» не тільки на консолях сімейства Sony Playstation (PS3, PS4, PS Vita), але навіть на ПК. В останньому випадку потрібно Windows 8.1 або «десятка», Intel Core i3 або AMD A10 і вище, а також мінімум 2 ГБ ОЗУ. Грати краще на фірмовому Dualshock 4.

У базі даних сервісу більше восьми сотень ігор, а для комфортного гейминга потрібна швидкість інтернету не нижче 20 Мбіт/с. Місяць підписки коштує 9,99 доларів. Якщо брати відразу три місяці або півроку, буде дешевше.

 

Geforce Now

Запущений компанією Nvidia в 2016 році Geforce Now також став одним з найпопулярніших хмарних ігрових сервісів в світі. Спочатку заточений під Nvidia Shield, пізніше він став доступний і для ПК-гравців - як для Windows, так і macOS. При цьому Geforce Now працює в бета-версії і випробувати його можна тільки після схваленої заявки. Зате безкоштовно.

За допомогою Geforce Now можна грати в ігри зі свого каталогу в Steam, Uplay або Battle.net. Якість трансляції одне - Full HD при 60 кадрах в секунду. Мінімально необхідна швидкість інтернету - 10 Мбіт/с. Але в цьому випадку точно будуть лаги, тому розраховуйте мінімум на 20-30 Мбіт/с.

 

Vortex

Ігровий сервіс Vortex дозволяє грати не тільки через комп'ютер, але і в браузері Google Chrome, а також через «розумний» телевізор, смартфон (Android і iOS) або ноутбук.

У місцевому каталозі 173 гри, а необхідна швидкість з'єднання - не нижче 20 Мбіт/с. Місячна підписка коштує від 9,99 доларів. За ці гроші дають пограти тільки в 92 гри з каталогу і 20 годин на 30 днів. Хочете більше - беріть тариф дорожче. У всіх є HD-якість, але скоро обіцяють додати Full HD.

 

Playkey

Playkey - популярний і старий ігровий хмарний сервіс, запущений в 2014 році. В каталозі більше 250 найменувань, також є підтримка запуску власних ігор з платформ Steam, Origin і Epic Store через сервера Playkey.

У Playkey наголошують на тому, що грати можна навіть при швидкості в 10 Мбіт/с. Правда, в цьому випадку буде 30 FPS і HD-дозвіл. Для Full HD при 60 кадрах в секунду потрібно мінімум 20 Мбіт/с.

Тарифи різні і залежать від кількості годин на місяць: у середньому година коштує 1 долар, але чим їх більше, тим краще знижку пропонують. При реєстрації дають пару годин безкоштовно.

 

Shadow

Ще один популярний закордонний хмарний сервіс з великою базою ігр та повноцінним 4К-геймінгом при 60 кадрах в секунду. Можна запускати їх з ПК (Windows і macOS), ноутбука, планшета або смартфона (Android і iOS).

Для комфортного гейминга потрібно мінімум 15 Мбіт/с, але це, звичайно, не для 4К. Щоб грати з найкращою картинкою і дозволом, потрібно від 30 до 100 Мбіт/с.

 

Google Stadia

Google Stadia - найсвіжіший в нашому списку багатоплатформовий хмарний ігровий сервіс. Щоб долучитися до новинки Google, доведеться купити спеціальний геймпад і медіаплеєр за 129 доларів. У комплекті йде три місяці підписки, окремо вона коштує $ 10.

На старті в сервісі 22 гри (Assassin's Creed Odyssey, Metro Exodus, Mortal Kombat 11, RAGE 2). Але запустити більшість з них вийде тільки при активній підписці, навіть якщо користувач купив гру окремо.

Google обіцяла 4К-геймінг при 60 fps, але після релізу користувачі часто скаржаться на просідання в графіку і сильну затримку при управлінні, чомусь грати в Google Stadia без нервів буває складно.

Експерти та журналісти називають Google Stadia ігровою платформою майбутнього, але зараз у проекта багато технічних проблем, які треба виправляти. Поки що сервіс доступний в обмеженій кількості країн, так що будемо сподіватися, що до релізу в Україні творці знайдуть рішення і приберуть лаги.

Переглядів: 661 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close