18.30.53
Якими способами українці захищають свої платіжні картки від шахраїв в інтернеті і банкоматах
      Дослідницька компанія «Gemius Україна» та Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем «ЕМА» провели комплексне соціологічне дослідження рівня обізнаності українців щодо ознак і способів захисту від шахрайства в сфері використання платіжних карт. В опитуванні взяли участь Інтернет-користувачі України у віці від 14 до 69 років, у яких є особиста платіжна банківська карта.

Отже, згідно з результатами дослідження 12% опитаних особисто стикалися з шахрайством з платіжними картами.
При цьому, найчастіше потрапляють до злочинцям «на гачок» - люди у віці 55 років і старше. В цілому, респонденти продемонстрували високий рівень інформованості про правила безпеки та способи захисту від платіжного шахрайства:
  • 87% - вважають ризикованим розкривати дані своєї карти (наприклад, термін дії і тризначний код на зворотній стороні картки), а також секретні коди з СМС від банку за телефонним запитом шахрая;
  • 76% - не стануть зберігати ПІН-код разом з картою;
  • 74% - підключають мобільний банкінг про всі операції з використанням карти;
  • 70% - не ризикнуть записувати ПІН-код на картці;
  • 68% - звертають увагу на зовнішній вигляд банкомату і порівнюють його з попереджуючим екранної заставкою;
  • 64% - прикривають клавіатуру при введенні ПІН-коду в банкоматі;
  • 62% - прикривають клавіатуру при необхідності введення ПІН-коду для оплати в магазині;
  • 68% - не стануть поповнювати мобільний телефон або здійснювати грошовий переказ на сайті, на якому є граматичні, стилістичні, синтаксичні помилки, друкарські помилки.

Важливим є і те, що більшість громадян знають про головну першочергову дію в разі неправомірних дій з платіжною карткою - «Заблокувати карту» (1 місце у 85% опитаних). Проте інші важливі способи захисту від шахрайства в сфері електронних платежів і карткових розрахунків не застосовуються громадянами через незнання або ігноруються.

Також в результаті соцопитування були визначені ТОП-3 найбільш рідко використовуваних українцями способів захисту від шахрайства з платіжними банківськими картами: періодично міняти ПІН-код (лише 17% респондентів дотримуються цього правила), встановлювати ліміт на платіжні карти (тільки 12%), не використовувати дівоче прізвище матері як кодового слова (всього 11% опитаних користуються даними способом захисту).

Найменш ризиковане, на думку респондентів, дія з платіжною банківською карткою - продовжувати використовувати банкомат, якщо карта з силою зайшла в кардрідер - 26% відповіли, що дана дія не в зоні ризику. Найбільш рідко використовуваний спосіб захисту від шахрайства з платіжними банківськими картами в банкоматі - перевірка кардрідера на наявність сторонніх пристроїв перед використанням банкомату - 42% опитаних користуються даними способом захисту, 38% - знають, але не користуються і 20% - зовсім не чули про такий спосіб .

Тільки 37% вважають небезпечним використовувати WI-FI і загальнодоступні комп'ютери для оплати картою і доступу до карткового рахунку за допомогою Інтернет. Всього 36% перевіряють наявність https в адресному рядку сайту, на якому вводяться дані карти і лише 21% опитаних відкривають в банку окрему карту для оплати товарів і послуг через Інтернет.

Цікаво, що найвищу ступінь відповідальності показало молоде покоління. Найбільш уважно і обережно біля банкомату поводяться представники вікової групи 14-24 років. Учні та студенти також частіше за інші групи застосовують способи захисту від шахрайства з даними платіжних банківських карт в Інтернеті і по телефону.

Джерело: EMA

Переглядів: 393 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close