18.28.41
Яка шкода від нічної роботи?
       Робота вночі дозволяє заробляти гроші, які ніколи не бувають зайвими, але цю угоду ми укладаємо самі з собою в обмін на здоров'я. Непереконливі аргументи, мовляв, вночі спокійніше, ніхто не заважає, і «відісплюся на пенсії», відпочину тоді, коли людина, яка регулярно займається нічною роботою,  починає відчувати проблеми зі здоров'ям.
1. Хвороби серця

Не секрет, що всі «нічні працівники», щоб витримати тривалі нічні марафони, дуже багато вживають кави, сигарет і енергетичних напоїв. Такий режим змушує серце працювати в посиленому ритмі, що й призводить до різних кардіологічним захворюванням і прискорений пульс. 

Вчені Гарвардського університету довели, що вже після 3-х років регулярної роботи вночі,   людина ризикує отримати серйозні проблеми серцево-судинної системи.

2. Рак

Співробітники Саутгемптонського університету в Англії, також провели дослідження і з'ясували, що у жінок нічна робота викликає порушення менструального циклу і недостатність репродуктивної функції, також їм загрожує рак молочної залози.

Чоловікам же загрожує розвиток діабету 2-го типу, рак передміхурової залози, кишечника і сечового міхура. Основною причиною виникнення таких страшних хвороб вони назвали те, що робота вночі скорочує вироблення мелатоніну, який, коли ми спимо, виробляється в нормальному режимі, а якщо не спати він не виробляється взагалі.

Саме мелатонін захищає наші клітини від раку, і тому вчені все ж радять не нехтувати сном тоді, коли це належить.

3. Депресія

Ніч сприяє перезавантаженню організму. Відновлюються м'язи, зв'язки і заново «завантажується» мозок. Фахівці стверджують, що під час сну, мозок позбавляється від непотрібної інформації, негативних вражень та іншого «уявного сміття», а якщо регулярно НЕ спати, то, зрештою,   купи непотрібних вражень і думок приведуть до хронічної втоми і депресії.

4. Молекулярний рівень

Глибокі порушення на молекулярному рівні викликають зміщення біоритмів. За словами експертів центру сну в Сурее, тяжкість наслідків неприємно здивувала їх. Аналіз крові у 22-х піддослідних показав, що 97% генів виявляються розсинхронізованими у разі переривчастого нічного сну, викликаючи збої на молекулярному рівні аж до мутації генів.

5. Ендокринна система

В нічний час також перестає вироблятися такий важливий гормон як кортизол, який відповідає за роботу серцевого м'яза і блукаючого нерва, який в свою чергу відповідає за постійне серцебиття.  

Вночі діяльність серцевих м'язів слабшає синхронно з виробленням кортизолу, але коли людина не спить, а тим більше вживає каву та інші енергетики, виходить, що при зниженою виробленні кортизолу серце працює з подвоєною силою, що, само собою, веде до негативних наслідків.

У підсумку, якщо вам все-таки потрібно попрацювати вночі, намагайтеся, щоб це носило разовий характер.

Обов'язково виділіть собі якнайбільше годин безперервного сну, не можна ставити роботу в середину цього проміжку. Під час роботи робіть перерви на чверть години – проведіть її в абсолютній тиші, а краще здрімніть.  

Фахівці також радять перед «нічною зміною» не їсти багато, а закусити кисломолочними продуктами або фруктами, а от сніданок зробити особливо щільним, з розбивкою на два прийоми їжі з перервою в 2 години.

Переглядів: 446 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close