14.48.06
Як захистити власний пароль?
Як захистити власний пароль?

              Незважаючи на те, що вже багато років фахівці з мережевої безпеки буквально прохають користувачів використовувати більш-менш складні паролі, не використовуючи при цьому "пам'ятних" папірців, паролі залишаються потворно простими. Та що там, один з недавніх зломів великого інтернет-видання, присвяченого мережевої безпеки, показав, що самі фахівці іноді працюють з найпростішими паролями. Загалом, варто використовувати у своїй роботі (вдома або в компанії) кілька порад, які в один прекрасний момент допоможуть вам вберегти ваші паролі, а значить, і облікові записи, від хакерів. 

1. Потрібно використовувати генеровані паролі для різних акаунтів

Навіть якщо ви самі придумаєте дуже складний пароль (на вашу думку), він може бути легко піддається злому. Хакери зараз відпрацювали дуже багато алгоритмів генерування паролів, і навіть цифро-буквено-символьний пароль може бути легко зламаний, оскільки він буде містити широко поширені комбінації. Бажано використовувати спеціальні програми чи сервіси, які генерують паролі (аж до найскладніших). На злом таких паролів може знадобитися багато років, сотні й тисячі років, навіть якщо будуть використовуватися дуже потужні комп'ютери.

Як інтернет сервісу можна порекомендувати сайт Strong Password Generator.

2. Використання ПЗ для зберігання паролів

Природно, складні паролі запам'ятати непросто, а може, й просто неможливо. А якщо таких паролів - кілька десятків? У такому випадку приходить на допомогу спеціальне програмне забезпечення, яке допомагає нам зберігати всі ці складні паролі.

Головна проблема такого софта - це пароль до самої програми. Бажано запам'ятати один-єдиний складний пароль до програми, який буде відкривати вам доступ до всіх своїх паролів. Якщо вам це здається складним, то повідомлю, що я сам користуюся однією з таких програм, KeePass, вже кілька років. Пароль до неї, досить складний, пам'ятаю всі ці роки, і ні разу не забував.

Є й інші програми і сервіси, які можна порекомендувати. Це 1Password, LastPass, Passpack.

До слова, більшість названих програм і сервісів генерують паролі, так що ви отримуєте в своє розпорядження подвійний інструмент, який допомагає і генерувати пароль, і зберігати його ж.

3. Використання протоколу HTTPS

Цей протокол дозволяє "спілкуватися" вашого комп'ютера з віддаленим сервером в безпечному режимі. В останні кілька місяців багато компаній, включаючи Twitter, Facebook, Gmail, Foursquare, включили підтримку HTTPS.

Якщо ви турбуєтеся про власну безпеку, краще включити HTTPS в якості опції входу за замовчуванням. У такому разі всі паролі / інші дані будуть передаватися по мережі в зашифрованому вигляді.
Переглядів: 452 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close