22.43.30
Як забезпечити безпеку своїх даних у подорожі. частина 1
Як забезпечити безпеку своїх даних у подорожі. частина 1

            Багато хто з нас подорожують, нехай не на Мальдіви з Карибами, так хоч на Чорне та Азовське море. Раніше треба було брати на відпочинок? Одежину, косметичне приладдя, окуляри, плавки. Зрозуміло, гроші. А що зараз? Все те ж, плюс мобільний телефон, відеокамеру, планшет, ноутбук або нетбук. І звичайно ж, у кожному з цих пристроїв зберігаються тонни інформації, яка має безпосереднє відношення до вас. Паролі та логіни, номери рахунків, номери кредитних карт (деякі зберігають поряд і паролі, в незакодoваному вигляді). Фото і відео. Коли ви їдете на відпочинок, або ж у відрядження, ви берете всю цю інформацію з собою, і потрібно постаратися, щоб вона залишилася в цілості.

1. Використовуйте запаролені точки доступу і https

Коли ви підключаєтеся до точки доступу, для того, щоб отримати свою порцію Інтернету, зверніть увагу, чи на це пароль. Якщо ні, то така точка доступу є досить небезпечною - адже вона не захищена від дій зловмисників, буде такі захочуть отримати чиї-небудь дані. Парольний доступ до точки доступу теж не гарантія безпеки, але тут уже добровільний вибір - або Інтернет, або повна безпека.

Намагайтеся, до речі, заходити на ресурси, де потрібне введення логіна / паролю, під https - ця технологія кодує передаються в мережі дані, так що вони залишаться в безпеці. І звичайно, при роботі з загальною точкою доступу бажано уникати працювати з сайтом свого банку, webmoney та іншими клієнтськими програмами. Краще поберегтися, поки не знайдете захищену мережу.

2. Встановіть додаток-детектив

Зараз існує досить багато програм, які дозволяють відстежити місце розташування загубленого пристрою. Будь це смартфон або ж ноутбук, завжди є якийсь софт, що дозволяє приховано здійснювати спостереження за становищем загубленого девайса в просторі (звичайно, коли він включений). Є навіть шпигунський софт, що дозволяє фотографувати вбудованою камерою пристрою. Деякі так отримують знімки злодюжок.

3. Не залишайте в соціалках повідомлення про свій від'їзд

Так, звичайно, хочеться написати всім і вся "Я їду на Галапагоські острови, прощай, будинок, на місяць". Але пам'ятайте, потенційний зловмисник, бачачи таке повідомлення, цілком може прийняти його як сигнал до дії. Вас не буде місяць? Відмінно, злодій зможе витягнути з квартири / будинку все, що йому сподобається, без поспіху. Ще й поїсти встигне, скупатися і ТБ подивитися, перш, ніж його винести.

4. Робота на загальнодоступних ПК

Якщо вже ви працюєте в Мережі з громадського комп'ютера (наприклад, в інтернет-кафе), не забудьте разлогінітся після сеансу роботи зі своїм поштовиком / обліковим записом в соціалці. Якщо ні, то будь-яка людина, яка захоче пожартувати, зможе зробити це з вашої учеткой. Але ж є й не дуже добрі жартівники, та й взагалі не жартівники. Будьте обережні.

5. Ноутбук з цінною інформацією

Загалом, рідко хто розуміє, що перехід через будь-яку межу будь-якої країни може бути пов'язаний з копіюванням митниками вашої особистої інформації. Так, митники мають право перевіряти вміст жорсткого диска вашого ПК, і копіювати цю інформацію у випадку підозри на порушення закону. Так що, може краще залишити свій робочий ноутбук / ПК включеним, і налаштувати зовнішній доступ? А з собою можна взяти інший, "домашній" ПК або ж нетбук, який не містить ніякої особливо цінної інформації.

Загалом, будьте обережні. В одній з наступних статей буде опубліковано продовження.
Переглядів: 394 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close