09.07.10
Як Wi-Fi, тільки світлом. Дочірня компанія Philips Hue представила інтернет-лампочки, здатні передавати дані зі швидкістю 250 Мбіт/с
      Кілька років тому ми досить часто писали про досить перспективну бездротову технологію надшвидкої передачі даних видимим світлом Li-Fi, яка передбачає використання світлодіодних лампочок в якості модему. Свого часу були передумови, що ця технологія може з'явитися в смартфонах Apple iPhone. У підсумку на гучних заявах про рекордні швидкостях передачі даних все закінчилося та й ми теж, забули про цю технологію. Але ось сьогодні компанія Signify, яка раніше називалася Philips Lighting та відома в першу чергу розумними лампочками Hue, представила нову лінійку лампочок Truelifi, що виділяються підтримкою технології Li-Fi. Вони здатні передавати дані на ноутбуки та інші сумісні пристрої на швидкості до 150 Мбіт/с за допомогою світлових хвиль видимого спектру замість радіохвиль, на яких засновані технології 4G або Wi-Fi.


Поряд з новими лампочками компанія запропонує приймачі, які наділяють підтримкою Li-Fi звичайні освітлювальні прилади. Технологія також може використовуватися для створення бездротового з'єднання між двома фіксованими точками зі швидкістю передачі даних до 250 Мбіт/с.

Важливо відзначити, що пристрої Truelifi в першу чергу націлені на корпоративний сегмент. У Signify говорять про встановлення таких лампочок в офісних будівлях і лікарнях, а не приватних будинках. І це зрозуміло. У таких місцях технологія може забезпечити максимально широке покриття і охопити більше користувачів.

Мабуть, головною проблемою, що заважає масовому поширенню цієї технології, є необхідність використання спеціального зовнішнього адаптера. Без нього мобільні пристрої не здатні приймати сигнал Li-Fi. Крім того, попередні демонстрації показали, що для забезпечення стабільного сигналу приймач повинен знаходиться під правильним кутом до джерела світла. Signify каже, що для встановлення з'єднання Li-Fi між продуктами Truelifi і ноутбуком знадобитися тільки адаптер USB (фото нижче).

З іншого боку, в особливих обставинах використання Li-Fi може виявитися хорошою альтернативою радіозв'язку. Наприклад, в лікарнях з чутливим до радіосигналах медичним обладнанням, а також в районах з радіочастотною інтерференцією. Крім того, щоб припинити передачу по Li-Fi, потрібно буквально вимкнути світло на конкретній ділянці, що дає якісь переваги з точки зору безпеки.

На жаль, подробиць про ціни виробник не надає. Повідомляється лише, що на даний момент у Signify є два великих замовника на пристрої Truelifi. Їх імена не називаються.

Джерело: The Verge
Переглядів: 180 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close