09.00.11
Як створювалися візуальні ефекти для фільму The Shape of Water / «Форма води» Гільєрмо Дель Торо
      Продовжуючи тему створення спецефектів для сучасних фільмів, не можна не розповісти про важливу роль комп'ютерної графіки в недавно вийшовшій в прокат фантастичній мелодрамі The Shape of Water / «Форма води» (ось наша рецензія на цей фільм) мексиканського режисера Гільєрмо дель Торо.

Відзначимо, що шлях цього проекту досить тернистий. Спочатку режисер прийшов до Universal з планами зробити ремейк «Створіння з Чорної лагуни», в якому сюжет крутився б навколо дівчини, яка закохалася в монстра, але студія від подібної витівки відмовилася. Після цього постановник за свої гроші створив костюм Істоти, в цьому йому допомогли дизайнери Legacy Effects, які працювали над зовнішністю монстра близько чотирьох років. В результаті проектом зайнялося внутрішній підрозділ 20th Century Fox - компанія Fox Searchlight, зазвичай працює з невеликими експериментальними або незалежними картинами. Пізніше бюджет картини з початкових $ 12,5 млн збільшили до $ 19,6 млн, щоб зробити фільм не чорно-білим, а кольоровим.

Можна довго сперечатися про самий сюжет, але більшість критиків і глядачів згідні, що в плані візуальних ефектів причепитися тут не має до чого. The Shape of Water - одна з найкрасивіших картин на сьогоднішній день.

Саме комп'ютерна графіка допомогла режисерові зробити фільм за $ 60 або $ 70 млрд при скромному бюджеті в $ 19,5 млн. Приміром, сцени під водою насправді зняті без реальної води. Також при створенні монстра команда фільму з візуальних ефектів комбінувала практичні ефекти і комп'ютерну графіку.

Актра Дага Джонса гримували в істоту-амфібію і після цього «домальовували» на комп'ютері деталі, які було б складно, дорого і довго робити в реальному світі, наприклад, моргання, рухи зябер і відблиск на шкірі.

У деяких сценах, наприклад, в момент знайомства з Елізою, Істота зробили повністю за допомогою графіки, тому що костюм не дозволяв виконувати потрібну акробатику в воді.

А іноді фахівцям з комп'ютерної графіки доводилося замінювати лице істоти цілком.


Для підводних кадрів Дель Торо використовував дуже стару техніку зйомки, відому як «сухе для мокрого». Шляхом маніпуляції зі світлом і димом забезпечує виникнення, як ніби герой знаходиться під водою, хоча зйомка ведеться в сухий студії.

Для доповнення ілюзії фахівці з графіки додавали бульбашки, водорості та інші елементи підводного світу. При цьому команда не ставила за мету домогтися найвищого рівня реалістичності. Все навпаки. Таким чином хотіли показати, де проходить грань між фантазіями Елізи і реальністю.

І все це при тому, що «Форму води» знімали в перерві між третім і четвертим сезоном серіалу «Штам», де Дель Торо значиться як сценарист, виконавчий продюсер і творець шоу. Як зазначив супервайзер з візуальних ефектів Трей Харрелл, для економії грошей при виробництві режисер скористався павільйонами, орендованими для серіалу, в перервах між його зйомками. По суті, «Форму води зняли всього за 12 тижнів c попередніми виробництвом близько трьох місяців і пост-продакшном в цілий рік. У Голлівуді з такою швидкістю зазвичай знімають 200-мільйонні блокбастери.

Джерело: TJ
Переглядів: 313 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close