12.20.42
Як стати сценаристом?
Як стати сценаристом?

          Чи легко - стати справжнім сценаристом? Є думка, що простіше написати сотню книг, ніж один сценарій. Перебільшення, але правила знати необхідно - і мати чималий талант.

 

Дана стаття з'явилася з пориву в якийсь із днів, що напевно було б цікаво написати свій сценарій. Але як це зробити? І куди його потім дівати? З якого боку приступити до даної затії? Відповіді на всі ці питання і зібрані для вас в продовженні.

Серед американських обивателів існує жарт, що у кожного перукаря в кишені лежить сценарій. Казка - брехня, та в ній натяк. Щоб стати сценаристом який буде реалізований, потрібно дотримуватися дві умови:

  1. Написати готовий сценарій.
  2.  Знайти продюсера. 

Не повторюйте помилки попередників

Поняття: " сценарій " та " проза " - принципово різні. Режисер знімає картину для глядачів, звертаючись до двох органам почуттів: зору та слуху. На корені відмітаються уявні почуття героя, міркування (за рідкісним винятком), особистісні оцінки.

Розглянемо приклад

"Похмурий бюрократ, стоячи біля підвіконня в кабінеті, з байдужим виглядом поливає худий кущик в горщику, в думках клянучи ненависного директора."

Ні, ні і ще раз ні - сценарій приречений відправитися в смітник. З таким матеріалом працювати не можна. Перетворюємо на сценарій, на виході отримуємо.

"Людина з похмурим обличчям поливає худий кущик в горщику".

Як показати глядачеві незриме?

"Кабінет. Завалений паперами та канцелярським приладдям стіл. Портрет з написом "директор". Людина в поношеному костюмі поливає кущик в горщику, погляд спрямований на картину, вода з лійки проливається на підвіконня, губи шепочуть: ненавиджу ".

Глядач самостійно робить необхідні висновки. Вкрай не рекомендується розставляти акценти камер, радити акторам докладні плани дій. Це помітно знижує шанси отримати схвалення. Майже весь сценарій - загальні штампи. Завдання сценариста : точно і лаконічно описати те, що відбувається. Деталі опрацьовуються постановниками і акторами.

Сюжет. План. Опрацювання.

Дилетанти вважають, що достатньо почати текст - а там щось, та вийде. Так робити не слід - перед створенням сценарієм повинен бути складений план всіх основних подій. Сценарій починається з ідеї. Людина що-небудь робить. Головний герой отримує мета і мотивацію її домогтися. Ідея готова? Пора будувати опорні пункти сюжету:

  • Експозиція . Початок фільму. Єдиний шанс зацікавити глядача, познайомити місцем дій і головним героєм. Успішність фільму в чималому ступені визначається глибиною ототожнення глядача з головним героєм. Не слід навантажувати сцену біографічними даними, деталями характеру, метушливими діями. Вітаються загальні штампи: типовий обиватель - перукар, механік, таксист ... або людина чималої сили - майстер бойових мистецтв, лідер серйозної організації, людина з неординарним інтелектом. Важливо показати героя в звичному побуті.
  • Перша поворотна точка . Відбувається щось, що повністю руйнує звичний уклад життя героя. З'являється мотивація діяти не за заданим шаблонам. Глядач повинен отримати загальне уявлення про фільм. Розвиток подій, жанр. Сценарист зобов'язаний враховувати категорію глядачів і врахувати їхні інтереси.
  • Другий акт . Наростаюча лавина перешкод. Планомірне загострення проблем - глядач залишається в напрузі. Герой ціною чималих зусиль долає перешкоди. Час здивувати глядача, розгорнути сюжет з ніг на голову.
  • Мідпойнт . Головний лиходій - жертва обставин, друг - зрадник, проблема - незначна перед більш глобальною, мета героя - помилкова.
  • Другий акт. Частина друга . Герой знову долає перешкоди. Добирається до джерела проблем.
  • Фінальна битва . Смертельна битва з людиною, причиною катаклізму, загрозою світового рівня. Головний герой може вийти переможцем, зломити проблему ціною власного життя, або програти. Важливо залишати героя в безвихідному становищі до останніх миттєвостей. Якщо герой виживає - зобов'язана бути логічне пояснення. Рятувальна мотузка, що з'являється в кадрі раніше. Глядач повинен відчути: як же, як же я раніше не здогадався?

Майже безпрограшний варіант сценарію готовий. Тепер належить самий і складний і довгий етап - знайти продюсера. План дій давно обкатана і широко відомий:

  1. Копії сценарію відсилаються в усі кінокомпанії та телестудії.
  2. Друзі, знайомі перетрушувати на можливість знайомства з продюсерами.
  3. Копії сценарію відправляються в усі конкурси, будь-які заходи, де бувають продюсери.
  4. Досліджуються соціальні мережі - продюсери там водяться в солідному кількості, але рідко погоджуються читати сценарії.

Всі пункти випробувані? Тоді залишається тільки шукати нові варіанти і чекати. Інші сценарії можуть раптово опинитися схваленими навіть через рік після подачі заявки.  Запорука успіху - талант, терпіння і безмежна впертість.

Переглядів: 606 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close