10.11.30
Як швидше навчитися грати в шахи

      Кажуть, футбол - гра мільйонів, оскаржувати цей вислів не буду, але таке ж твердження можна сміливо віднести до шахів. Схилені до дошки розумного вигляду чоловіки в костюмах, напружено обдумувати кожен хід, викликають якщо не захоплення, але повагу точно.

Шахи були дуже популярні раніше, і в сучасний час практично в кожній сім'ї завалялася старенька, або не дуже дошка, з дерев'яними фігурками. Якщо хтось ще так і не освоїв шахову науку, то спробую вам дати кілька порад, як осягнути її швидше, і обігравати всіх,   хоча б у колі своїх друзів.  

Заздалегідь обмовлюся, що тут не будуть примітивного пояснення як ходить кінь чи як треба розташовувати дошку, ці поради застосовні для тих, хто вже може виразно зіграти партію-другу, але ніяк не може почати стабільно вигравати.

1.   Засвойте цінність фігур

Для того щоб грамотно будувати комбінації, початківцю гравцеві потрібно усвідомлювати,  де йти на розмін, ким краще пожертвувати, а кого приберегти. Так що якщо ви до цих пір жертвуєте турою заради слона, саме час виправити ситуацію, керуючись шкалою цінності фігур: кінь - 3 пішаки, слон - 3 пішаки, тура -5 пішаків, ферзь - 9 пішаків. У випадку з ферзем зрозуміло, що на дошці всього 8 пішаків, однак тут число 9 служить як мірило ферзя в сукупності з 2 іншими фігурами.

2.   Якомога раніше виводите всі свої фігури

У початківців гравців вельми популярна рокіровка, і особливо її прогресуюча стадія, при якій вони починають огороджувати додатковим частоколом фігур рокірувати короля, і це в корені невірно. Виводите всі свої фігури на ударні позиції і контролюйте якнайбільше ділянок дошки - в цьому запорука перемоги.

3. Грамотно використовуйте ферзя

Ще одна поширена помилка новачка - вони занадто бережуть ферзя, опікуючи його також як і короля і ставлячи де-небудь у кутку. Запам'ятайте, ферзь на самому початку партії зайняв центр дошки - це дуже сильний хід, і практично виграний початок партії.

4. Шукайте «вилки»

Намагайтеся поглядом шукати поля або лінії, що об'єднають дві або більше фігур противника, постійно зіставляйте наявність таких зв'язків у нього і себе. Якщо виявили дві ворожі фігури на одній лінії - негайно атакуйте виделкою або наскрізний атакою, попередньо переконавшись в розумності цього, щодо цінності фігур.

5.   Плануйте

Завжди у вас повинен бути план на гру, який повинен бути заздалегідь вироблений і незначно змінюється, виходячи з дій суперника. Оцінюючи силу суперника, ви повинні тяжіти або до швидкого настання, або вибудовування з тих же пішаків оборонних редутів, підстраховуючи ударні фігури.

6. Завчіть і застосовуйте сильні дебюти

Як правило, слабка сторона новачка - початок партії. На щастя багато і багато варіанти від класично-історичних до новомодних і несподіваних, можна знайти в Інтернеті. Нехай вас не лякає, що перший крок не буде народжений саме вашим розумом - йому ще належить попрацювати в інших стадіях партії.

7.   Підходьте до гри в шахи,   як до вивчення будь-якого   іншого предмета

Припустимо, ви вчите англійську мову і приділяєте їй по годині в день. Шахи точно також вимагають часу - розучуйте в день по одному дебюту, читайте підручники, студіюйте терміни та стратегії гри. Найкраще, звичайно ж, допоможе   вам регулярна гра з сильним і реальним суперником - Інтернет вам в допомогу.

Переглядів: 401 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close