11.01.09
Як розвивати розумові здібності?
Як розвивати розумові здібності?
       Я нерідко замислююся над тим, як і в якому напрямку вести власний розвиток - як фізичного, так і розумового. По першому, взагалі то, все зрозуміло. Що стосується другого, тут все трохи складніше. Вся справа в тому, що зазвичай максимум розумового розвитку припадає на школу/інститут.

Тоді ми багато чого запам'ятовуємо ( потрібно воно чи ні - друге питання ), багато чого вчимо і ще більше забуваємо. 

Через деякий час більшість знань виявляються незастосовні, і людина зазвичай зациклюється виключно на своїй роботі. Бухгалтерія там, якийсь бізнес, програмування і т.п.

Все це, само собою, дозволяє не погіршувати свої розумові здібності, хоча, якщо робота рутинна, то блискучий математик незабаром ледь складає двозначні числа. Щоб такого не сталося, варто розвивати свій розум, причому в різних напрямках. 

Вчити вірші/цитати/пісні

Так, хто відмовиться блиснути цікавою цитатою чи афоризмом на вечірці або діловій зустрічі? Звичайно, ніхто - всім хочеться здатися дотепним ерудитом. Ну, якщо не всім, то багатьом. 

А запам'ятовування слів, фраз і цілих текстів дозволяє розвивати свій розум, до того ж дуже активно.

Гра в карти

Зокрема,  в покер. Ця карткова гра допомагає розвивати відразу кілька навичок, включаючи планування, а також психологічну оцінку інших людей. Після того, як ви навчитеся оцінювати своїх супротивників в покер, цей навик допоможе вам і в звичайному житті, при спілкуванні з людьми.

Комп'ютерні ігри

Зазвичай відеоігри називають "шкідливою звичкою", хоча це і не так в переважній більшості випадків. Якщо не спати, не їсти, пропускати роботу і навчання через ігри, то так, це шкідливо. Але якщо ви граєте у вільний час, і без фанатизму, то комп'ютерні ігри можуть виявитися й корисними. 

Стратегії, бойовики, симулятори - всі ці ігри допомагають розвивати реакцію, логіку, планування. Доводиться і думати, і натискати на кнопки. Само собою, для того, щоб розвивати всі зазначені навички, варто пробувати різні ігри, тобто ігри різних жанрів, а не грати роками лише в "стрілялки". Так, реакція буде супер, але при цьому залишиться на місці, без розвитку все інше. 

Комп'ютерні/реальні вікторини

Так, подібні речі створені ерудитами для ерудитів. Часом, навіть якщо не знаєш відповіді на яке-небудь питання, можна без проблем знайти відповідь в Мережі, вже після завершення вікторини.

Крім того, готуючись до них, людина отримує велику кількість корисної інформації, яка дозволяє, наприклад, вести розмову на будь-які ( або майже будь-які) теми.

Книги/журнали

Само собою, читання, неважливо, паперову літературу, або електронну, дозволяє розвиватися. Варто, однак, підкреслити, що книги Донцової, наприклад, навряд чи допоможуть вам розвинутися. 

А ось журнали, газети, книги, художні/ділові та інші, допомагають отримати корисну для себе інформацію, і, крім усього іншого, аналізувати цю інформацію, застосовуючи в щоденному житті.

І так, в цьому списку я не став згадувати, власне, навчання. Адже і так зрозуміло, що вона допомагає розвиватися. Не варто забувати про навчання і в зрілому віці.

Переглядів: 785 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close