19.27.20
Як правильно вибирати рибу? кілька порад
Як правильно вибирати рибу? Кілька порад
      Риба буває не просто смачна, а дуже смачна, особливо, якщо її правильно приготувати і правильно вибрати. І якщо театр починається з вішалки, то рибне блюдо починається з вибору риби на ринку або в магазині.

Риба це не просто смачно, але й корисно. Дієтологи рекомендують їсти рибу 2-3 рази на тиждень. Правда, якщо ви не вмієте вибирати рибу, то можна не тільки не принести користь своєму організму, але навіть і нашкодити. Нижче пропоную ознайомитися з парою рад про правильний вибір риби.

Купуємо живу рибу

Це ідеальний варіант придбання свіжої риби. Само собою, є види риби, яку нас живий просто не купиш. Але якщо у вас є така можливість, то рибу бажано купувати завжди живий.

Оглядаємо зябра

Так, зябра псуються першими. Якщо зябра у риби свіжі, то й сама вона гарантовано свіжа. Зябра повинні бути яскраво-червоного (ну, або хоча б темно-червоного, у деяких видів риб) кольору. Якщо зябра сірі, чорні, та ще й неприємно пахнуть, не беріть таку рибу, вона вже несвіжа, і навіть дуже.

Нюхаємо рибу

Якщо риба свіжа, то вона не буде «смердіти рибою», запах трохи відрізняється. Якщо ви відчуваєте, що запах дуже сильний, неприємний, краще не брати рибу; нехай продавець і далі запевняє вас у тому, що саме у нього все найсвіжіше.

Очі

Очі у риби майже такий же індикатор свіжості, як і зябра. У свіжої риби очі повинні бути нормальними, ясними і прозорими. А ось якщо очі каламутні, запали або навіть висохли, однозначно, таку рибу брати не варто. Ну, і само собою, ми говоримо зараз не про копченої або солоною, а про свіжій рибі.

Луска

У свіжої риби повинна бути свіжа луска, а якщо риба морська, то не повинно бути слизу. Правда, річкова риба - зовсім інша справа: тут може бути багато слизу, особливо, якщо мова про такий рибі як лин.

Пружність

Як і при виборі м'яса, рибу можна вибирати, натискаючи на тушку пальцем. Якщо залишилася вм'ятина, риба не дуже свіжа. Якщо вм'ятини немає, все добре, можна купувати. Звичайно, якщо й інші критерії відповідають нормі.

Уважність

 Якщо риба без голови, визначити ступінь її свіжості може бути важко для недосвідченої людини. Але тут залишаються ті ж варіанти, що і вище пружність, запах, та інші критерії. 

М'ясо і кістки

Є ще один момент, важливий - це те, як м'ясо відстає від кісток. Якщо вільно, просто відпадає, то риба не дуже свіжа. Іноді продавці призводять несвіжу рибу в товарний вигляд, але от зробити м'ясо пружним все ж не виходить. Так що звертайте і на це увагу.

Переглядів: 565 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close