15.19.42
Як позбутися від прищів?
Як позбутися від прищів?
               Як вже раніше говорили, будемо піднімати такі теми, які зазвичай прийнято вважати незграбними, нетактовними і т.д. але проблеми, з якими є, і безліч людей від цього страждає. Хороша стаття була у нас ще- "Постільні страхи чоловіків ". Жіночий погляд .
Сьогодні поговоримо про зовнішню складову, а саме про те, що часто її псує - про прищі, і як з ними можна і потрібно боротися.


Ви, напевно, помічали, що акне (наукова назва прищів) вторгається в першу чергу в так звану "Т-зону". Сюди відносяться лоб, ніс і підборіддя. Але з часом вугри поширюються на щоки й інші частини обличчя і тіла. Власне кажучи, від акне страждають 85% людей у віці від 12 до 24 років. 25% з них страждають від вугрової висипки не тільки на обличчі. Якщо говорити чесно, то ця проблема може стояти настільки гостро, що 40% людям необхідна медична допомога. 

Незважаючи на велику поширеність, вугрі досить сильно впливає на якість життя кожної людини, викликаючи незадоволення зовнішнім виглядом, зниження самооцінки, поганий настрій і накопичення негативних емоцій.

На жаль, причини виникнення акне кілька десятиліть оточені легендами і міфами. Багато хто вважає, що певний тип харчування, стрес, гнів, розчарування і подібні сильні емоційні струси можуть привести до його появи.
Це не зовсім так.
Також міфом є і те, що тривале перебування на сонці допоможе позбутися від прищів. 

Вважаємо за необхідне дати відповіді на деякі питання, які цікавлять багатьох людей, які страждають акне.

варто уникати молочних і кисломолочних продуктів?
Ваш дерматолог, швидше за все, скаже, що ні. Проте дослідження говорять про зворотне. Деякі продукти харчування можуть бути винуватцями акне. Таким чином, такі молочні продукти, як молоко, морозиво, сири, козяче молоко, йогурти, маргарин можуть викликати у вас вугровий висип, якщо ви до неї схильні.

Зернові, бобові, горіхи, цукор, алкоголь, солодкі газовані напої і червоне м'ясо також можуть стати причиною шкірних проблем.

Фахівці стверджують, що біле м'ясо, риба, морква, огірки, помідори, апельсини, яблука, виноград і лимони можуть допомогти позбутися і попередити появу акне.

Препарати для лікування прищів потрібно наносити локально?
Креми і лосьйони для лікування акне потрібно наносити не тільки на місця його виникнення, а на всю область особи. Принцип дії таких препаратів полягають і в тому, щоб скоротити кількість шкірного сала. Деякі з протівоугревие препаратів додатково вбивають бактерії, що викликають запалення.

Так що це працює профілактично для всієї зони особи. Однак дуже важливо застосовувати не більше рекомендованої дози, і не частіше, ніж написано в інструкції. Інакше, можна тільки погіршити стан.

Вітамін Е перешкоджає загоєнню шкіри?
Вітамін Е може тільки допомогти запобігти появі шрамів, але дійсно перешкоджає загоєнню ран. Це відбувається через те, що він запобігає окисні процеси на шкірі. Більш швидке зцілення без шрамів може бути досягнуто завдяки застосуванню ефірних масел, таких як лавандового і масла чайного дерева.


Загалом, налічується всього п'ять причин виникнення акне:

1. Гормони. У період статевого дозрівання, перед критичними днями і в період вагітності (у жінок) організм починає активно виробляти чоловічий гормон андроген, який стимулює сальні залози.

2. Надлишок шкірного сала, які відповідає за закупорку волосяного фолікула.

3.Пропіонібактеріі Propionibacterium acnes або P. acnes. Ці бактерії присутні на будь шкіри будь-якого типу. Коли фолікул закупорений, вони починають активно розмножуватися, тим самим, викликаючи запалення.

4. Реакція на запальні процеси в організмі. З метою боротьби із запаленнями, організм збільшує виробництво білих кров'яних клітин. Шкіра реагує на це запаленням і появою червоних хворобливих прищів.

5. Мертві клітини. Взагалі-то, відмерлі клітини шкіри з'являються поступово, але коли вони змішуються з надмірною кількістю шкірного сала - чекайте вугрової висипки.

Ви вважаєте, що вугрі може з'явитися протягом однієї ночі або дня?
Це неправда, хоча більшість людей думають так само. Для виникнення акне потрібно 2-3 тижні, щоб зайняти певну форму. Ви не можете бачити цей процес, оскільки він відбувається глибоко під шкірою. Ми бачимо завжди тільки результат.

Що ж робити, якщо вам уже далеко не п'ятнадцять, а вугрі не проходить?

В цьому випадку бажано звернутися до лікаря, який призначить конкретне лікування, підходяще для вашого типу шкіри і причини запалення. Проте є загальні правила, які варто дотримувати завжди:

- Дотримуватися особистої гігієни: не користуватися чужими рушниками і милом, частіше міняти постіль, ретельно прасувати одяг і наволочки, уникати частих дотиків руками до обличчя, особливо тертя і витискування;

- Підтримувати рекомендований режим догляду та очищення шкіри за допомогою чистих м'яких ватяних паличок і дисків, але не більше ніж два рази на день;

- Уникати підсушують засобів догляду за шкірою (при дуже жирній шкірі можна використовувати тільки на самих проблемних місцях);

- Забороняється використовувати декоративну косметику на проблемній шкірі;

- Частіше мити голову, оскільки жирна шкіра голови часто погіршує процес виникнення акне:

- Чоловікам, які страждають від вугрової висипки, рекомендується використовувати електричні безпечні бритви;

- Пити більше води і додати в раціон більше фруктів. Це допоможе позбутися від токсинів і прискорити процес загоєння;

- Користуватися спеціальним скрабом для шкіри двічі на тиждень, щоб позбутися від мертвих клітин.

Тільки при дотриманні всіх запропонованих вам правил, завзятому і регулярному догляді за шкірою можна позбутися від усіх проявів вугрової висипки.


З приводу аптечних ліків - не користуйтеся тими, що використовують антибіотики в своєму складі. Спершу вони добре допомагають, але потім настає звикання організму і ситуація стане ще гірше. З дієвих засобів локального застосування можна порекомендувати Базірон АС.

Поділіться своїм досвідом, що вам допомогло, що не допомогло, і загальні рекомендації що знаєте.

* Ми вітаємо поширення наших матеріалів, але тільки за умов згадування гіпер посилання на
Молодёжный портал Xage.Ru
Переглядів: 514 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close