12.00.40
Як новатори пропонують ховати людей в майбутньому?
      За даними The Guardian, у світі щорічно помирає близько 55 млн чоловік. Як наслідок, земля на кладовищах з кожним роком невпинно дорожчає. Так, з браком місць під поховання вже зіткнулися такі країни, як США, Великобританія, Австралія і Китай, і сьогодні цю проблему намагаються вирішити вчені мужі з усього світу.

Однак не варто думати, що справа - тільки в грошах. Вчені кажуть, що настає епоха більш позитивного ставлення до смерті. Зокрема, концепти кладовищ майбутнього припускають, що тіло померлого стане частиною природи, завдяки чому «продовжить жити».

Перетворитися на промінь світла

Архітектори ⁠DeathLab з Колумбійського університету (США) пропонують перетворювати прах померлого в ⁠світло. Згідно їх задумом, останки поміщають в спеціальну лампу, яка переробляє біоматеріал в світло. Останній при цьому буде використовуватися для освітлення стежин поблизу.

Крім цього, в лампі, за задумом винахідників, також будуть зберігатися цифрові ⁠дані про померлого - фотографії ⁠і інформація, ознайомитися з якими можна буде через відповідну програму.

Зрозуміло, що такого роду пристрій не працюватиме вічно - термін роботи лампи обмежений шістьма місяцями або в кращому випадку роком. Після того, як біоматеріал вичерпається і світло згасне, урну з прахом забирають родичі.


Стати дощем

Англійські новатори Studio PSK розробили технологію перетворення після кремації праху в дощ. За їх задумом, за допомогою аеростата останки запускаються в спеціальній капсулі в тропосферу, після чого капсула під впливом тиску вибухає. В результаті, останки розсіюються серед хмар, а потім випадають на землю у вигляді дощу.


Врости в грунт

Як можна помітити, обидва попередні проекти мають на увазі попередню кремацію тіла. Однак кремація - процес досить не екологічний: діоксидів виділяється не менше, ніж на жвавій трасі.

Цю проблему покликаний вирішити австралійський проект Urban Death. Його творці пропонують покривати тіла спеціальним складом, який починає процес руйнування останків і одночасно вбиває бактерії. Після цього прах поміщають в спеціальну багатоповерхову конструкцію, заповнену землею, де він поступово перетвориться в грунт. Остання згодом буде використана для висадки рослин.


Втім, це далеко не єдиний варіант «екологічних» похорону. Ще з 2010 року в канадському місті Калгарі почали ховати тіла в спеціальних розкладаємих «біо-гробах» прямо в лісах і полях.

Щоб родичі могли знайти могилу в будь-який момент, їм надають супутникові координати. Схожий проект мають намір запустити в Австралії.


А новатори зі штату Флорида (США) пропонують безпечну для екології «рідку кремацію» - з використанням лужного гідролізу. Тіло померлого покривають розчином, і незабаром воно перетворюється в нешкідливу рідину.  

 
Нарешті, шведські вчені пропонують заморожувати тіла покійних, а потім перетворювати їх в пил за допомогою вібрації. Після цього останки висушуються - і також закопуються в землю для їх подальшого перетворення в грунт.

Джерело: Republic
Переглядів: 461 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close