DVI

Субота, 24.08.2019, 23.02.56
Головна » 2013 » Квітень » 2 » Як не витратити купу грошей в магазині
12.19.20
Як не витратити купу грошей в магазині
Як не витратити купу грошей в магазині

           У наш час багато людей страждають такими фобіями, про які раніше ніхто й не чув. Ну, наприклад, боязнь телефонів. Або ще одна поширена (читаємо - модне) захворювання - це шопоголізм.


Я якось навіть дивився передачу про таких людей, де, як звичайно, психолог пояснював прагнення шопоголіка витратити купу грошей якимись там проблемами дитинства.

Чесно кажучи, я не дуже впевнений у тому, що шопоголізм дійсно є захворюванням, і вже тим більше не приймаю пояснення в "необхідності самореалізації через покупки". Швидше за все, невміння відмовити собі в покупці якоїсь фігні, вибачте за вираз, це наслідок відсутності уміння себе контролювати. І ніякі відхилення тут ні при чому. Людина просто не в змозі управляти своїми емоціями.

Часом навіть самий нормальний на вигляд людина піддається миттєвому спокусі витратити половину (добре, якщо половину) заробітної плати на новий телефон, який цій людині і не потрібний. Само собою, потім ми шкодуємо про витрачені гроші, але вже пізно.

Психологи рекомендують щось на зразок аутотренінгу, п'ять прагматичних думок, здатних врятувати вас від непотрібної покупки. Найцікавіше те, що розумна людина сам по собі задає собі такі питання при бажанні щось купити (необгрунтоване бажання необгрунтованої покупки).

1. Чи буду я використовувати цю річ?

Ви не повірите, як багато речей не використовується нами після покупки. Список мотлоху поповнюється, а рахунок у банку зменшується. Задайте собі це питання - а чи буду я використовувати куплену річ?

Як приклад можу навести власне бажання придбати PS Vita. Мені свого часу дуже хотілося її купити, і фінанси цілком дозволяли це зробити. Але подумавши над тим, де і як я можу використовувати цей гаджет, я вирішив, що зможу використовувати його раз на тиждень, якщо не рідше. Після цього я відмовився від покупки.

2. Чи можна знайти більш дешевий аналог?

Справді, найчастіше в магазинах продається одне і те ж за різною ціною. І в одному магазині товар може коштувати в кілька разів менше (буває таке, да), ніж в іншому. Про Інтернет і згадувати не будемо - тут деколи можна купити дуже дорогу, ніби як, річ, за низькою ціною.

Не варто кидатися у вир з головою, тобто не купуйте відразу річ, яка вам сподобалася. Пошукайте її в інших магазинах, в Мережі. Якщо знайшли дешевше, купіть, таким чином, ви заощадите кошти.

 3. Чи принесе задоволення ця річ? 

Теж цілком собі цікаве питання. Іноді, купуючи якусь річ (неважливо, одяг це чи гаджет), ми набуваємо не інструмент отримання радості, а "головняк", якщо вам знайоме це слово. Наприклад, у випадку тієї ж ігрової портативної консолі "головняка" більше, ніж потрібно. Відразу ж потрібно купити чохол, десь купувати ігри, спробувати "зламати" консоль, за інструкцією, що з'явилася в Мережі. Боязнь розбити дисплей і т.п.

Коротше, часом не варто шкурка вичинки.

4. Які у купівлі недоліки?

Так, ця думка пов'язана з попередньою. Подумайте про кількість мінусів, які часом перевищують кількість плюсів при намірі купити щось. Один з мінусів - дорожнеча товару, другий - наприклад, його крихкість. Третій мінус (для деяких автомобілів або гаджетів) - відсутність сервісних центрів. І поламана річ перетворюється на цеглу, тому, що ви не можете її використовувати.

5. Скільки у мене залишиться грошей?

Якщо ви ведете домашній бюджет, це питання здатний швидко спустити з небес на землю. Підрахувавши, на які потреби у вас залишаться гроші після придбання дорогої речі, ви можете відмовитися від неї, оскільки зрозумієте, що ні на що не вистачить.

Загалом, це приблизний алгоритм продумування покупки. Якщо все це - не перешкода, то товар однозначно варто купити. До речі, може бути, ви щось підкажете з даного питання? У кого який досвід у вирішенні проблеми непотрібної покупки?

Переглядів: 260 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: