23.27.43
Як не поправитися цієї зими?
Як не поправитися цієї зими?

 Зайва вага стає все більшою проблемою для всіх нас. За нею, за зайвою вагою, доводиться стежити, і дуже ретельно. Зайві пару тістечок можуть вилитися в пару сотень грамів зайвої ваги (і зайвий обсяг, відповідно). Влітку підтримувати себе в нормі легко. Ми багато рухаємося, багато п'ємо, багато їмо фруктів і овочів, але менше мучного, солодкого і жирного (хто як, звичайно, але більшою мірою це так). 



А ось взимку, коли темніє чи не відразу після полудня (а в деяких регіонах Сонце взагалі стає рідкісним подарунком), їсти хочеться постійно. Плюс ми менше рухаємося. У підсумку навесні у деяких з нас з'являється стільки зайвих кілограмів, що і в дзеркало страшно виглядатиме. Але є способи, що допомагають уникнути всіх цих проблем із зайвою вагою взимку , і нижче описано декілька таких способів.

1. Спіть стільки, стільки потрібно


 Принаймні, прагніть. Є люди, робота яких не дозволяє їм спати стільки, скільки необхідно, але таких робіт, в загалі то, не так багато. Медики в один голос твердять, що здоровий сон - головний критерій здорового способу життя. Так що намагайтеся вимикати ТБ або закривати ноутбук в 9 годин вечора, а в 10 йти спати. 

Цей крок дозволяє тримати рівень кортизолу в крові низьким, що, в свою чергу, тягне за собою утримання рівня цукру в крові також низьким. І рівень інсуліну теж невисокий, оскільки інсулін відпрацьовує цукор, дозволяючи поживним речовинам поступити в організм. Якщо ж ви дивитеся різного роду вечірні та нічні передачі, то рівень інсуліну високий постійно, і, образно кажучи, навіть нюхати нічого солодкого не можна, оскільки ви відразу ж видужаєте.


2. Їжте менше вуглеводів


Якщо ви прямуєте порадою номер 1, то ви вже частково захистилися від набору зайвої ваги. Але своє харчування все ж потрібно контролювати, інакше ніякої здоровий сон не врятує вас від складок на талії. Вуглеводи ж наганяють зайву вагу взимку дуже швидко. Так що варто вживати мінімум вуглеводів, плюс додати в меню капусту, картоплю (не дуже багато), цибуля, гарбуз і інші овочі. Менше спагетті, більше овочів - і все буде добре. І звичайно ж, відмовтеся від цукру і цукровмісних продуктів.


3. Їжте більше протеїнів і жирів


Жири, на відміну від вуглеводів, корисні взимку (якщо їх споживання буде відповідати номер). М'ясо, тільки не дуже жирне - дуже важливо в зимові місяці. Знайдіть магазинчик, де продається свіже м'ясо, риба і птиця. Бажано вживати м'ясо кожен день. Крос того, варто урізноманітнити джерело протеїнів, включивши в меню яйця, горіхи, сири, рибу, яловичину, свинину (не дуже жирну) і домашню птицю.


4. Підберіть для себе вітаміни


Незважаючи на велику кількість різного роду вітамінних комплексів, підібрати підходящий саме для вас препарат досить складно. Але головне - Знайдіть комплекс з вмістом кальцію і вітаміну Д. Цей вітамін у великій кількості виробляється нашим організмом влітку, а взимку вітамін Д - дефіцит. Власне, без "кальцієвих" вітамінів можна обійтися, якщо ви споживаєте досить кальцій-вмісних продуктів. Але без комплексу з вітаміном Д обійтися не можна.


 5. Вибирайте правильну каву 


Власне, справа не тільки в каві, справа в напоях, які ми п'ємо, і до яких звикли. У раціоні людини цукровмісних і просто калорійні напої з'явилися зовсім недавно (недавно, якщо порівнювати історію людини з історією цивілізації). Організм досі не дуже-то вміє справлятися з рідким джерелом калорій.

Як уже не раз говорилося, варто виключити з раціону різного роду солодкі газовані води, солодкі напої та інше. Навіть кавові напої варто вибирати правильно. Наприклад, варто утриматися від вживання фрапуччіно або гарячого шоколаду, а вживати американо, еспрессо або кафе гранді.


Не варто зловживати і фрешами із солодких фруктів, взимку велика кількість таких напоїв теж призводить до набору небажаних кілограмів.

Ключем до опору набору зайвої ваги взимку (та й в будь-який інший сезон ) є дотримання звичного для людини (і виробився протягом багатьох сотень тисяч років) раціону. М'ясо мамонта, звичайно, зараз недоступне, сенс, думаю, зрозумілий.

Переглядів: 455 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close