DVI

Вівторок, 17.09.2019, 22.04.49
Головна » 2013 » Серпень » 9 » Як навчитися швидко читати [Поради]
15.11.50
Як навчитися швидко читати [Поради]
Як навчитися швидко читати [Поради]
      Сьогоднішній світ - бездонна яма інформації, журнали і газети, книги і сайти пропонують стільки, що ми змушені вибирати що нам читати, а що ні. Однак часом, наші інтереси настільки об'ємні, що навіть спеціально обраного виявляється занадто багато. Вихід один - вчитися швидко читати і підлаштовуватися під сучасні темпи життя.

Нижче перелічені поради які допоможуть вам навчитися швидко читати і засвоювати інформацію. Практикуйтеся, тренуйтеся і результат не змусить себе чекати. Причому тут я постараюся виділити ті моменти, які радять дуже багато шкіл швидкого читання, але чого робити вам зовсім не потрібно. 

1. Збільшити широту погляду.

Потренуйтеся спочатку на картинках, навчитеся бачити як би цілу картинку цілком, а не фокусуйтеся поперемінно на одній деталі. Так і з книгою ви повинні охоплювати поглядом речення або абзац, потім поступово тренуючись рухатися по рядках вгору вниз.

Що не треба робити:  не напружуватися і не мружте очі, це шкодить зору, стежте за цим. Якщо вертикальне ковзання по рядках вам здасться складним, ні в якому разі не слідуйте раді перейти на горизонтальне - спробуйте діагональне або ступеневу. 

2. Швидкість погляду.

Встигайте швидко сфокусуватися і переводити фокус на іншу деталь, чим швидше, тим краще. Для тренування можна спробувати цей метод на японських хокку - запам'ятовувати перше і останнє слово, метод випробуваний мною особисто.

Що не треба робити:  ні в якому разі не слідуйте пальцем, не завантажуйте мозкові ще однією роботою, до того ж м'язова реакція поступається розумової. 

3. Перестаньте промовляти текст.

Слідкуйте за тим, щоб перестати рухати язиком і губами під час читання тексту, вчіться думати ніби про себе. Адже коли ви йдете по вулиці і бачите дерево, думаєте про те, яке воно гарне - ви ж не проговорює це про себе? Те ж саме і з книгою - просто це різний спосіб подачі інформації от і все.

Що не треба робити:  не притуляйте палець до губ і не беріть олівець в рот. На все це мозок відволікається, і вчіться боротися з рефлексами, ви ж не собака Павлова. 

4. Складне слово антиципація.

Означає, що треба пропускати слова або навіть цілі фрази, намагаючись засвоїти основний зміст речення. Спробуйте це з текстами, в яких ви знаєте, про що йде мова

Що не треба робити: Не намагайтеся ковтати цілі абзаци, можна втратити нитку тексту. Навіть якщо він для вас відомий - читати початок і кінець пропозиції або фрази обов'язково.

Переглядів: 364 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: