15.41.10
Як нас обманюють в супермаркетах

      Похід в магазин, особливо продуктовий, звична справа для кожного з нас. Торговельні мережі придумують все нові способи порівняно чесного відбирання грошей у населення.

Якщо ви думаєте, що традиційні методи на кшталт полегшених гирьок або підсовування вчорашнього товару під виглядом сьогоднішнього це весь арсенал сучасної торгівлі - ви помиляєтеся. Придумано вже багато чого,   і ми спробуємо розібратися,   з якими видами обману можна зіткнутися в продуктових і не тільки, супермаркетах.

1. Подвійна етикетка

При закупівлі великих партій, що особливо характерно для великих продуктових магазинів, залежаний товар з вичерпаним терміном придатності не рідкість. Терпіти збитки вони не згодні, тому, для товарів які розфасовані в пластикові лоточки і зберегли зовнішній товарний вигляд цілком можливо застосувати переклейку етикетки з новим терміном придатності.

Порада одна - не шкодуючи нігті завжди пробувати підчіплювати етикетку і пробувати на дотик, помітити це не так важко, якщо не бездумно кидати товар у візок.

2. Зайвий товар

Якщо ви підходите до каси з великим візком і касир в швидкісному режимі пробиває ваші покупки, а ви намагаєтеся їх також швидко упакувати і дістати гроші для розрахунку, ви й не помітите, як оплатите, наприклад, обідній перекус продавця, коли він непомітно проб'є свої пару товарів в ваш чек.

Само собою,   стояти і перевіряти довгу стрічку, коли ззаду напирає чергу, ви навряд чи будете, проте, це варто зробити - а ще краще працювати в парі, такий вид обману зустрічається дуже часто.

Також зайвий товар може зустрітися в тому випадку, коли касир просто по неуважності проб'є вам 4 соку замість 5. Якщо ви берете все по одному - це буде помітно, і якщо ціна буде збільшена,   навіть при побіжному огляді чека це можна виявити. Але коли рахунок йде більше п'яти одиниць   - Ось тут-то і можна спробувати обдурити довірливого покупця.

3. Інша ціна

Старий добрий виверт, який полягає в тому, що товар на касі має більшу вартість, ніж товар на ціннику в торговому залі. Це все старо як світ, і пояснюється з боку магазина тим, що продавці не встигають поміняти цінники.

Тут варто розповісти тільки про те, що законом закріплений той факт, що покупець має право вимагати продати йому товар за тією ціною, яка знаходиться на ціннику в поточний момент, а продавець зобов'язаний це зробити. Знайте свої права і користуйтеся ними на здоров'я.

4. Поганий штрихкод

Коли штрихкод НЕ зчитується,   потрібно особливо уважно дивитися на те, що вручну вбиває продавець. Як правило,   він може вбити те, що коштує дорожче, або просто збільшити вагу.   Особливо це часто прокатує з фруктами і овочами, сік яких розмиває етикетку, а найменувань тих же яблук або груш дуже багато і всі різняться за вартістю.

5. Чи не пробитий товар

Така свинська підстава від магазину дуже рідкісна, однак може бути. Касир не пробиває товар, але викладає його вам на стрічку, ви берете   його як ні в чому не бувало, не звертаючи уваги, що у вас його немає в чеку. На виході вас зупиняє охоронець і просить пред'явити покупки.

Знайшовши даний товар, він лякає погрозами і вимагає сплатити все в подвійному або потрійному розмірі. Пам'ятайте,   що закон на вашому боці і охоронець не має права вас обшукувати, ви можете просто піти. Вимагайте записи камер спостереження, якщо вирішили відстояти свою правоту - на них має бути зафіксований пронесення товару повз сканера. 

6. Акції

З акціями простір діяльності   для обману дуже широкий.   Найпоширеніший прийом - що закінчився період акції прямо на касі, коли ви набрали повну корзину скидочного товару і нести її розпихати назад у вас немає ні часу ні бажання. 

Чи не спрацьовують дисконтні карти, занижений обсяг акційного товару, підвищення ціни з її закресленням і підношення нормальної ціни як зниженої - все це цілком звичайні речі. Будьте уважні і не дозволяйте себе обдурити!

Переглядів: 545 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close