16.56.13
Як Дісней робить своїх героїв "живими"
      Багато хто з нас люблять мультики  Уолта Діснея. Я ще пам'ятаю час, коли по суботах і неділях з якогось ТВ каналу транслювалися "Ведмедики Гаммі", "Чіп і Дейл", "Чорний плащ". Всі ці мультики просто заворожували - і графічним виконанням, і персонажами

Так от, у художників Діснея є декілька секретів, які дозволяють дійсно робити мультики "живими". Ці секрети, або принципи анімації, були створені командою "старичків", 9 аніматорів Діснея, що стояли біля витоків компанії, і визначили майбутнє Уолта Діснея, як одного з лідерів мультиплікації. 

Думаю, що ця стаття буде цікава як людям, які хочуть дізнатися більше про Діснеї, так і різного роду художникам, дизайнерам, графічним дизайнерам.

Ці принципи відображені ось в цьому ролику, пояснення до якого - нижче.

Стиснення і розтягування

Це основоположний принцип, який полягає в доданні видимості гнучкості і ваги об'єктам анімації. Цей принцип може бути застосований і до найпростішим об'єктам, начебто м'ячика, і більш складним - наприклад, в особі людини або морди тварини. 

Різного роду перебільшення і деформації дозволяють зробити об'єкт більш виразним, смішним, привабливим для глядача.

Підготовка до дії

Герої мультиків повинні спочатку підготувати глядача до дії. Наприклад, не відразу бити по м'ячу, а спочатку занести ногу, або помахати ключкою для гольфу, або там кілька разів піднести руку до пащі, і відвести лапу. 

У підсумку отримуємо якусь "паузу", яка тримає глядача в напрузі. 

Сценічний образ

Потрібно постійно ставити себе на місце глядача, в цьому випадку використовуються різні методи постановки, символи в кадрі, світлотінь і все інше. Загалом, увага глядача фокусується на певних важливих моментах, без введення великої кількості зайвих деталей.

Компонування

Художнику потрібно спочатку продумати ключові кадри, а потім вже домальовувати кадри проміжні. Якщо ж намагатися промальовувати кадри відразу, по порядку, без вказівки ключових кадрів, то сцена може вийти невиразною.

Наскрізний рух

Потрібно створити враження підпорядкування персонажів і частин їх тіла законам фізики. Ну, наприклад, кіт йде вперед, ноги рухаються, а от верхня частина тіла з якоїсь причини залишається нерухомою. 

Або там мишка йде по повітрю, в якийсь момент усвідомлюючи, що під ногами нічого немає, і падаючи вниз після цього.

Пом'якшувати рух 

Для того, щоб прискоритися і сповільнитися, персонажам та об'єктам потрібен час. І для підкреслення початку дії, руху, аніматор більше малюнків робить на початку і наприкінці дії, і менше - посередині.

Наприклад, кіт починає розганятися, біжить на місці, а потім різко починає пересуватися по вулиці/приміщенню.

Дуги

Параболічна траєкторія - найбільш природна, і її потрібно підкреслити в анімації. Для дотримання такої траєкторії аніматор малює допоміжні дугові лінії, які потім стирає.

Вторинні дії

До основного дії варто вводити дії допоміжні, вторинні, для того, щоб оживити сцену. Наприклад, йде людина розмахує руками, або змінює вираз обличчя, або свистить.

Причому така вторинна дія повинна підкреслювати дію первинну, а не відволікати від нього увагу. 

Розрахунок часу

Необхідно точно прораховувати час дії, що впливає на створення настрою персонажа, його ємоції, дії героя. 

 Крім того, потрібно дотримуватися законів фізики, наприклад, більш важкий об'єкт повинен падати перший. 

Утрирування

Це може бути перебільшена міміка героя, перебільшені емоції або рух. Само собою, все це не повинно виходити за рамки сюжету, потрібно дотримуватися балансу між вигадкою і реальністю. 

Впевнений малюнок

Аніматор повинен бути кваліфікованим художником і розуміти основи тривимірного моделювання, анатомії, ваги, балансу, світла і тіні і т.д. Для класичного аніматора це включає відвідування художніх класів і замальовки з реального життя. Наприклад, не повинно бути персонажів з абсолютно дзеркальними правої і лівої частиною. Це робить героїв млявими.

Привабливість

Ну, а тут мова йде про те, що герой мультика, позитивний або негативний, повинен бути привабливим для глядача.

У героя, як і у реального актора, повинна бути харизма, повинні бути унікальні риси обличчя, які й визначають відносини глядача до героя.

Переглядів: 486 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close