DVI

Понеділок, 26.08.2019, 06.51.56
Головна » 2019 » Серпень » 2 » IT-гіганти об'єднали зусилля в спробі застовпити новий діапазон Wi-Fi
08.50.34
IT-гіганти об'єднали зусилля в спробі застовпити новий діапазон Wi-Fi
      Apple, Google, Microsoft, Facebook, HP, Qualcomm, Intel, Broadcom і Marvell - найбільші виробники споживчої електроніки і електронних компонентів, яких рідко можна бачити по одну сторону барикад - вплуталися в бюрократичну війну за діапазон частот, необхідний для бездротового Wi-Fi- зв'язку майбутнього. Такий потужний альянс знадобився, щоб протистояти натиску лобістів операторів стільникового зв'язку, у яких Wi-Fi загрожує відібрати ласий високотехнологічний шматочок.

Конфлікт перейшов в активну фазу після того, як Федеральна комісія із зв'язку США (FCC) схвалила відкриття частот аж до 6 ГГц. Для Wi-Fi, який працює в діапазонах 2,4 ГГц і 5ГГц, це означає звільнення величезної смуги пропускання - «розміром» в 1200 МГц, вказує The Verge.

«Прихильники Wi-Fi» вимагають, щоб частоти просто відкрили для використання для всіх бажаючих. За їхніми розрахунками, нова смуга пропускання дозволить передавати дані зі швидкістю близько 2 гігабіт на секунду і затримками менш мілісекунди, що підстьобне розвиток технологій доповненої і віртуальної реальностей і відеострімінга надвисокої роздільної здатності, а також дозволить роздавати швидкий 5G-інтернет з мобільних пристроїв.

Лобі мобільних операторів, навпаки, наполягає на аукціоні, сподіваючись викупити велику частину відкритого спектра і задіяти його під 5G. Плани виробників пристроїв використовувати новий діапазон для зв'язку між пристроями викликають у операторів занепокоєння через можливі перешкоди, «які в дійсності зведуть нанівець розвиток вищевказаних технологій, а також покладуть край ідеї підключених робомобілів». Таким чином, суть пропозиції операторів зводиться до того, що кожне з вимогливих до якості передачі даних пристроїв повинно підключатися до мобільних 5G-мереж, причому робити це безпосередньо.

«Можна не сумніватися в тому, що в такому разі користувачам доведеться доплачувати мобільним операторам за підключення кожного такого гаджета», - додає The Verge.

При цьому до групи «супротивників Wi-Fi» приєднався ряд операторів ЖКГ, які традиційно використовують діапазон в 6 ГГц для передачі показань.

Виробники пристроїв, в свою чергу, вказують, що необхідність оснащувати гаджети модулями 5G-зв'язку зробить їх дорожче і менш доступними для споживачів, а також знизить їх автономність, що істотно загальмує розвиток технологій.

Як компромісний варіант IT-компанії пропонують розробити і прийняти новий стандарт для Wi-Fi-чіпів - Very Low Power (VLP), що передбачає передачу даних на відстані до декількох метрів в прямій видимості. У листі до американського регулятору ініціатори наполягають, що слабкі сигнали не завадять передачі даних «конкурентів», а тому новий стандарт виключить можливість перешкод, навіть коли використовують Wi-Fi пристрої які працюють в безпосередній близькості від базової станції стільникового зв'язку, що використовує ті ж частоти.

Як підкреслює The Verge, відокремити зусилля лобістів від реальної технологічної необхідності тут нелегко. Однак результат цього конфлікту може зумовити на роки вперед то, як і для чого людство буде використовувати 5G, а також які рішення будуть як і раніше передавати дані за допомогою старого доброго Wi-Fi.

Джерело: hightech.plus
Переглядів: 266 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: