14.49.22
Історія серфінгу - коли, як і де починалося підкорення хвиль
Історія серфінгу-когда, як і де починалося підкорення волн

                     Напевно, я не збрешу, якщо скажу, що  серфінг - один з найприємніших видів спорту. Стандартний "набір" - це сонце, хвилі, дошка для серфінгу та гарний настрій. Є справжні фанатики, яким важливі лише хвилі, але більше все ж любителів, яким важливий просто процес, і пов'язані з цим приємні відчуття. Але не завжди серфінг був видом спорту /розвагою. Насправді, історія цього виду екстриму вельми цікава.


HE'E NALU

Першими серферами були полінезійці, заселили численні острови Тихого Океану. Гавайські острови, до речі, були серед останніх, заселених людиною. Полінезійці знали, що наближення до берега острова може бути дуже небезпечним, і тому вчилися особливому мистецтву маневрування, яке допомагало їм добиратися до незнайомого берега цілими і неушкодженими.

Спочатку ніяких дощок для серфінгу не було, а були каное. Через деякий час полінезійці винайшли щось на зразок сучасних дощок, використовуючи їх для розваги. Було два види дощок. Перший - дошки Olo, великі за розміром (4-5 метрів). Це були, власне, не стільки дошки, скільки видозмінені каное. Сам вид розваги отримав назву «HE'E NALU», що означає «катання на хвилях».

Другий тип дощок - alaia, від 1,8 до 2,5 метрів. Ось це були вже предки сучасних дощок для серфінгу.

Катання по хвилях

Серфінг грав величезну роль у всій культурі гавайців. Найбільш вмілі серфери тоді називалися ali, тобто "вищий клас". Ті, хто міг кататися на хвилях краще всіх, займали найвищі пости в правлячій структурі островів. Були і священики, які кожен день (ранок) молилися про гарну погоду і високих хвилях. Конструкція дощок для серфінгу була створена під час деяких видів ритуалів.

І так, серферами під час розквіту культури Гавайських островів були всі, і старі й малі. Не тільки лідери нації каталися на дошках, цим займалися практично всі. Коли капітан Кук прибув на Гаваї в 1778 році, він був вельми здивований дивним способом розваги аборигенів. Але капітану дуже сподобався цей вид спорту.

Спроби знищити серфінг

Коли європейці почали заселяти Гавайські острови, з ними на острів прибули релігійні діячі, місіонери, які відразу ж негативно поставилися до серфінгу. Ці діячі вважали, що серфінг потрібно заборонити. Через переселенців населення Гавайських островів (маються на увазі аборигени) знизилося з 300 тисяч до 40 тисяч чоловік. Серфінг був практично знищений і забутий.

На щастя, не всі мешканці Гавайських островів відмовилися від серфінгу, і якраз завдяки цим людям сучасний світ знає і любить цей вид спорту.

Марк Твен, який відвідав Гавайські острови в 1860-х, навіть спробував прокотитися на хвилі. Дошку він розташував правильно, але, за його словами, тіло відмовилося відчувати себе одним цілим з дошкою. У результаті нічого доброго з цієї спроби не вийшло.

Ну, а в 20-х Гаваї стали меккою для туристів зі всього світу. Природно, культуру полінезійців, цього регіону, почали романтизувати, і серфінг став чи не головним елементом залучення туриста. У 1907 році журналіст з Нью-Йорка навчився серфінгу за допомогою одного з аборигенів, і після публікації своєї статті, серфінг став дуже популярним.

Становлення серфінгу

Барвисті опису серфінгу від Марка Твена та журналіста з Нью-Йорка швидко зробили серфінг популярним і привабливим. Жителі деяких регіонів Північної Америки (Каліфорнія, наприклад), стали пробувати кататися на хвилях у себе на узбережжі. І в багатьох стало виходити, ще більше людей зацікавилися серфінгом. У 1928 році серфінг став дуже популярним видом спорту.

На жаль, з 1941 року популярність серфінгу стала падати (з відомої причини - почалася Друга Світова війна). Але після закінчення війни все стало на свої місця, і серфінг став таким, яким ми його знаємо зараз. Почали з'являтися підприємства, які створювали сучасні дошки, і тепер ще більше людей стали сідлати хвилі.

Дошки для серфінгу

Спочатку дошки для серфінгу робилися з єдиного шматка дерева, і важило все це щастя досить багато (аж до 40 кілограмів). Само собою, тягати дошку могли тільки сильні люди. Трохи пізніше дошки стали робити з легкого коркового дерева з тонким шаром фібергласові гуми. Ці дошки важили в чотири рази менше, ніж колишні моделі. І серфінг став швидко набирати популярність серед жінок.

Серфінг зараз

Через деякий час серфінг став не просто популярним, а дуже популярним завдяки декільком фільмам Голлівуду. У 1957 і 1966 році вийшли картини, в яких головним елементом був саме серфінг.

Варто відзначити, що багато прихильників цього виду спорту стали переїжджати на постійне місце проживання в прибережні регіони і острови, де можливе утворення високих хвиль. Ті ж Гавайські острови вважаються, і по праву, справжньою меккою спортсменів - серфінгістів.

Є навіть екстремали, які катаються на хвилях, утворених обрушилися брилами льоду на узбережжі Аляски. На Амазонці серфери катаються на хвилях, які утворюються там, де річка впадає в океан.

Декілька цікавих фактів про серфінгу:

  • Самий дивний рекорд в серфінгу був поставлений групою з 47 серферів, які осідлали хвилю на загальній дошці завдовжки в 15 метрів і вагою в кілька сотень кілограмів.
  • Максимальне число серферів, осідлали одну хвилю - 73. Цей рекорд поставлений в 2006 році.
  • Один із шанувальників серфінгу катався на хвилях кожен день з 3 вересня 1975 по 29 лютого 2009 року. Всього це 10 407 днів катання на хвилях.
Переглядів: 1372 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close