DVI

Вівторок, 23.01.2018, 12.05.07
Головна » 2017 » Червень » 29 » Іспанські вчені навчили робота-гуманоїда прасувати одяг
08.00.57
Іспанські вчені навчили робота-гуманоїда прасувати одяг

      Виявляється, в майбутньому роботи позбавлять нас не тільки робочих місць, а й домашніх обов'язків. Іспанські вчені представили гуманоїда, який вміє прасувати одяг.

TEO - це величезний робот-гуманоїд заввишки 1,8 метра і масою близько 80 кілограм. Він був розроблений ще в 2012 році вченими Мадридського університету Карлоса III і з тих пір його навчали ходити по сходах і відкривати двері. Тепер же його навчили прасувати одяг.

Своє нове призначення робот виконує наступним чином. Як тільки людина поміщає пом'яте оздоблення на прасувальну дошку, гуманоїд за допомогою вбудованої в його голову камери створює її тривимірне високодеталізоване зображення. Потім ТЕО визначає складки за допомогою «локального дескриптора нерівностей». Це означає, що робот розбиває всю поверхню пом'ятого наряду на набір нулів і одиниць (0 означає складку, а 1 - плоске місце).

Після того, як ТЕО визначить складки, він повільно опускає праска, а потім слідує спеціальній «траєкторії», вирахуваної таким чином, щоб максимально ефективно згладити кожну нерівність.

Нарешті, після виконання всіх цих процедур робот приступає до останнього етапу - про всяк випадок проходить праскою по проблемних місцях ще один раз.

«ТЕО не просто виконує завдання; він їх виконує таким же чином, що і люди», - розповідає Хуан Вікторес, член команди дослідників.

Надалі вчені мають намір навчити ТЕО виконувати і інші домашні обов'язки, наприклад, допомагати на кухні.

«У майбутньому такі роботи, як ТЕО, стануть невід'ємною частиною наших будинків. Це тільки питання часу», - робить висновок Вікторес.


Джерело: newscientist
Переглядів: 51 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: