DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.33.32
Головна » 2018 » Листопад » 20 » Інженери з Німеччини навчили робота прибиратися в туалеті
08.01.05
Інженери з Німеччини навчили робота прибиратися в туалеті
      Лабораторія Homer з німецького Університету Кобленца-Ландау в ході конференції World Robot Summit, що проходить в Японії, представила робота для чищення туалета.

Як повідомляється, пристрій побудовано на основі маніпулятора TIAGo, до якого приєднані дві губки. За допомогою вбудованої камери апарат розпізнає сидіння унітазу і використовує губки для того, щоб почистити його.

Цікаво, що пристрій при цьому не обмежена в рухах: робот може використовувати свою єдину «руку», до якої приєднані губки, не тільки для чищення, але і в якості захоплення, щоб піднімати предмети.

В ході презентації роботу-прибиральникові необхідно було продемонструвати свої вміння при збиранні імпровізованої ванної кімнати. Для цього на майданчику розбризкали воду і розкидали сміття: проходження випробування вважалося успішним, якщо система збере все сміття і прибере 80% рідини. Робот Homer успішно впорався із завданням.

Інженери визнають, що на сьогоднішній день апарат прибирається в убиральні вкрай повільно. Тим не менш, вони не вважають це суттєвим недоліком, оскільки передбачається, що роботи будуть займатися прибиранням за відсутності власника приміщення, наприклад, коли він знаходиться на роботі. Таким чином, у роботизованих прибиральників буде достатньо часу, щоб навести в убиральні порядок.

Джерело: N + 1
Переглядів: 34 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: