DVI

Неділя, 25.02.2018, 05.33.53
Головна » 2017 » Липень » 10 » Інтернет-тролі добре розбираються в людських емоціях
07.01.18
Інтернет-тролі добре розбираються в людських емоціях
      Звідки беруться тролі? Або, іншими словами, чому деякі люди, потрапляючи в інтернет, раптом стають надмірно агресивними, втрачають всю свою люб'язність і перетворюються в злісних коментаторів, які займаються т.зв. троллінгом - химерною формою віртуального спілкування, покликаною викликати у співрозмовника «біль в причинному місці»?

Австралійські вчені з Університету Федерації припустили, що причина феномену інтернет-тролів криється в їх особистісних якостях, і вирішили перевірити, чи дійсно «злісні жартівники» виділяються якимись певними психологічними особливостями.

Для цього вчені мужі провели онлайн-опитування, в якому взяли участь 415 осіб, як чоловіків, так і жінок. В ході тестування випробуваним пропонувалося погодитися або не погодитися з низкою тверджень, одні з яких були призначені для виявлення схильності до троллінгу (наприклад, «Хоча деякі вважають мої повідомлення образливими, я знаходжу їх смішними»), а інші - для визначення особистісних якостей респондента ( «Помститися іншій людині потрібно в найкоротший термін і по повній програмі»).

За результатами опитування потенційні тролі набрали найбільшу кількість балів за шкалами психопатії та когнітивної емпатії (а ось афективна емпатія у них, навпаки, виявилася вираженою в набагато меншому ступені).

Для подальшого розуміння новини відзначимо, що шкала психопатії показує, наскільки респондент байдужий до почуттів інших людей.

За показником шкали когнітивної емпатії можна судити про те, чи вміє випробуваний розпізнавати емоції інших людей.

Нарешті, шкала афективної емпатії свідчить, що респондент не тільки розпізнає емоції оточуючих, але ще і здатний їх інтерналізувати або, як то кажуть, «приймати близько до серця».

Отже, про що свідчить той факт, що тролі заробили найбільшу кількість очок за шкалами психопатії та когнітивної емпатії?

По-перше, відзначають дослідники, високий показник психопатії безпосередньо пов'язаний з імпульсивністю і тягою до гострих відчуттів. Як наслідок, вести себе настільки непристойно тролів спонукає деструктивне бажання породжувати навколо себе постійні хаос і конфлікт.

По-друге, завдяки високому рівню когнітивної емпатії тролі є майстерними знавцями людських емоцій. Вони точно знають, як зачепити ті чи інші почуття співрозмовника і активно цим користуються.

По-третє, через нестачу афективної емпатії тролі не особливо переживають з приводу долі своїх жертв і тому не виявляють до них ніякого милосердя. Їм глибоко начхати на те, що їх співрозмовник відчуває негативні емоції. Тому, звертатися до розуму і закликати їх «заспокоїтися» немає ніякого резону - їм просто буде все одно.

«Результати дослідження показали, що тролі активно використовують емпатичну стратегію передбачення, передбачаючи негативні емоційні реакції з боку своїх жертв. Разом з тим, внаслідок нестачі афективної емпатії ці люди безумовно не схильні проявляти співпереживання по відношенню до інших», - пишуть дослідники.

Хоча в дослідженні не даються поради, як слід зупиняти тролів, вчені говорять, що їх робота пролила ще трохи світла на те, чому люди на просторах інтернету можуть вести себе настільки неналежним чином.

Наостанок зазначимо, що в ході дослідження також було виявлено, що тролі часто мають ще й садистські нахили, тобто люблять на рівному місці завдавати страждань іншим. Аналогічні дані отримали канадські психологи в 2014 році.

Джерело: Quartz
Переглядів: 47 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: