12.23.08
Інтернет-компанії потрапили під приціл французьких податківців
Інтернет-компанії потрапили під приціл французьких податківців

                     Днями на очі потрапила цікава інформація про те, що у Франції збираються підвищити ставку для інтернет-компаній. Причому ставка буде залежати не від розміру заробітку самої компанії, а від кількості зареєстрованих на її ресурсах користувачів (треба думати - французьких). Справа в тому, що податкова служба Франції вже давно скаржиться на те, що інтернет-компанії, на кшталт Google, заробляють в цій країні мільярди доларів, а платять - добре, якщо мільйони.


На думку нинішнього президента країни, Франсуа Олланд, компанії, на зразок Facebook, Google і інших, повинні платити набагато більше того, що вони платять зараз. А платити, на думку президента, є за що - наприклад, за право використання даних людей, зареєстрованих на ресурсах, що належать інтернет-компаніям. Наприклад, Google використовує деякі отримані дані для так званої "таргетованої реклами", коли реклама, яка показується користувачеві, залежить від його статі, віку та деяких інших параметрів.

Невдоволення податківців

 Зрозуміло, що така, реклама, отримує більше кліків, ніж звичайний банер, який рекламує, наприклад, дезодорант. Отже, компанія, яка розміщує банер, і компанія, яка служить посередником у цьому процесі, заробляє більше. На думку президента Франції, ці заробітки повинні оподатковуватися. А заробітки вельми і вельми чималі. 

До прикладу, в одній Франції дохід Google за рік становить близько 2 мільярдів доларів. Але з цих грошей компанія платить буквально копійки. Міністр технологій, Флер Пеллерін, заявляє, що зараз Європа - в буквальному сенсі податковий "рай" для великих технологічних компаній, а так бути не повинно.

Новий законопроект

Зараз у Франції вже розглядається законопроект, який, на думку його авторів, дозволить країні одержувати набагато більше грошей з Google, Amazon, Facebook і деяких інших корпорацій. І, як говорилося в заголовку і трохи нижче, податок буде визначатися тепер кількістю користувачів, які зареєстровані на ресурсах компанії.

Аналіз даних з законопроектом вже надано в Google представниками влади. Само собою, в компанії стверджують, що все це - лише пригальмує розвиток Інтернету і сервісів.

Що далі?

Взагалі кажучи, ця новина зацікавила мене не тільки сама по собі. Справа в тому, що якщо різні країни послідують прикладу Франції, і таки доб'ються підвищення податків - то великі ІТ компанії, замість платежів, можуть просто "вийти з гри" в конкретно взятій країні. А адже це - найбільш негативний варіант розвитку подій. Негативний, і не такий вже і неймовірний.

Як вважаєте?

Переглядів: 317 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close