DVI

Вівторок, 23.10.2018, 02.10.41
Головна » 2018 » Січень » 9 » Intel тепер стверджує, що її нові заплатки наділяють CPU імунітетом до обох вразливосте і обіцяє до кінця тижня «пропатчити» понад 90% CPU
09.00.10
Intel тепер стверджує, що її нові заплатки наділяють CPU імунітетом до обох вразливосте і обіцяє до кінця тижня «пропатчити» понад 90% CPU
      Продовжуючи тему проблем, пов'язаних з виявленням двох критичних вразливостей в процесорах, компанія Intel повідомила про істотний прогрес, якого їй вдалося досягти разом з розробниками ОС і ПО, у виправленні ситуації. Звичайно ж, в даному випадку під прогресом мається на увазі випуск відповідних патчів і оновлень прошивки на системах, схильних до злому.

Отже, Intel заявляє, що до теперішнього часу випустила оновлення прошивки для більшості процесорів, які вийшли за останні п'ять років. Точніше кажучи, до кінця цього тижня процесорний гігант обіцяє «пропатчити» понад 90% процесорів, випущених за останні п'ять років. Крім того, багато розробників ОС, постачальники хмарних сервісів, виробники апаратного забезпечення та інші гравці комп'ютерного ринку додатково вже оновили або найближчим часом оновлять власні продукти.

Тут є безліч цікавих нюансів. По-перше, раніше повідомлялося, що вразливість зачіпає всі процесори Intel, випущені за набагато більш тривалий термін. Спочатку говорили про десять років, а потім згадувалося двадцятиріччя. Компанія поки не називає термінів випуску поновлення для старіших процесорів. Більш того, неясно навіть, чи отримають вони ці оновлення взагалі. По-друге, Intel тепер стверджує, що випущені нею заплатки нібито забезпечують повний «імунітет» від обох вразливостей (Meltdown і Spectre). Це при тому, що раніше фахівці безпеки в один голос заявляли, що уразливість Spectre, як підказує сама її назва, дуже складна у виконанні та її дуже важко усунути повністю одними тільки патчами. Всі вони сходилися на думці, що для повного вирішення проблеми треба повністю міняти архітектуру всіх сучасних процесорів. Ну і по-третє, Intel продовжує переконувати користувачів, що просідання продуктивності буде залежати від конкретних завдань, і для більшості падіння продуктивності буде невідчутним, а згодом негативний ефект згладять ще більше. Яким саме чином вони планують це зробити - питання.

Слідом за іншими виробниками офіційну заяву з приводу вразливостей Meltdown і Spectre опублікувала компанія Apple. Купертінiвцi визнали, що уразливість в процесорах зачіпає всі пристрої на macOS і iOS. Більш того, в зоні ризику опинилися навіть приставки Apple TV.

Попутно Apple повідомила, що раніше випущені оновлення iOS 11.2, macOS 10.13.2 і tvOS 11.2 містили виправлення для захисту від Meltdown. Крім того, найближчим часом повинен вийти патч для Safari, що усуває можливість експлуатації уразливості через браузер. Також Apple заявила про подальше більш глибоке вивчення проблеми з метою випуску необхідних механізмів захисту в майбутніх оновленнях.

Чим в підсумку обернеться вся ця історія для Intel, яка явно "влипла" сильніші за інших, поки неясно.

Джерело: The Verge i Apple
Переглядів: 63 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: