21.35.43
Intel припиняє розробку технологій бездротової передачі електрики

      Протягом останніх трьох років корпорація Intel підігрівала попит на ПК, віщуючи, що наступний великий споживчий цикл відкриє нове покоління повністю бездротових пристроїв.

"Ми носимо з собою занадто багато проводів", - заявляв тоді Кірк Скауген (Kirk Skaugen), старший віце-президент і генеральний директор підрозділу Client Computing Group Intel на виставці Computex Taipei 2015. - "Ми зберігаємо близько шести кабелів: два для телефону, два для планшета і два для комп'ютера.
Ми хочемо позбавитися від всіх цих проводів ... "Але нова сенсаційна функція, обіцяна Кірком Скаугеном вже в цьому році, так і не побачила світ. А сам Скауген покинув Intel (через 24 роки роботи). На виставці Computex Taipei 2016 представники Intel багато говорили про підключених пристроїв і хмарних технологіях, всіляко намагаючись максимально відсторонитися від розрекламованого слогана "без проводів". Під скорочення, анонсовані в квітні, потрапив і Центр розвитку бездротових джерел живлення. Тижнем раніше чотири топ-менеджера Intel в комітеті AirFuel Alliance подали у відставку. Індустріальна група AFA була сформована для просування стандартів бездротової передачі електрики. В офіційному повідомленні сказано, що співробітники залишають компанію в зв'язку зі змінами стратегічних пріоритетів Intel.

Ні для кого не секрет, що головним двигуном зростання компанії Intel багато років є підрозділ ПК, відома як група клієнтської обчислювальної техніки. У першому кварталі 2016 року група продала мікропроцесорів на суму близько $ 7,4 млрд., що становлять 54% від загальної виручки і 73% доходів компанії Intel.

Але продажі ПК в усьому світі знаходяться в затяжній стагнації, починаючи з 2011 р згідно з даними IDC, глобальні поставки ПК впали на 10,3% в 2015 році, це був найбільший спад продажів в історії. У минулому році кількість проданих одиниць товару знизилося до 300 млн. Вперше з 2008 року таке зниження застало галузь зненацька. Ще в 2011 р IDC прогнозувала, що до 2015 р поставки перевищать 500 мільйонів одиниць. Аналітики як і раніше прогнозують, що індустрія ПК відновиться, але Intel не може дозволити собі чекати. Доходи групи клієнтської обчислювальної техніки в 2015 році виявилися на 9% менше, ніж в 2011 р

"Ми еволюціонуємо від компанії з виробництва ПК до управління хмарою і мільярдами інтелектуальних обчислювальних пристроїв в мережі", - розповів генеральний директор Брайан Кржаніч аналітикам і інвесторам в ході телеконференції, присвяченій фінансовій діяльності компанії в квітні. Через тиждень стало відомо, що компанія вирішила припинити розробку SoC (система на чіпі) для низькобюджетних пристроїв Android, які на платформах Atom, а також чіпів Broxton, SoC нового покоління для високопродуктивних смартфонів і планшетів. У своєму прес-релізі Intel підтвердила, що рішення було прийнято в рамках відмови від технологій бездротової передачі електрики. "Наша стратегія внутрішніх розробок на сьогоднішній день в основному спрямована на прискорення розвитку екосистеми, чого в значній мірі вдалося досягти", - заявили в компанії.

У 2015р глобальні поставки бездротових ресиверів (приймачів) досягли 144 млн одиниць, збільшившись на 160%, за даними IHS. Маркетингова дослідницька група прогнозує, що до 2020 р поставки перевищать 1 млн пристроїв. В даний час ресивери, в основному, затребувані для смартфонів. Один з десяти проданих телефонів в цьому році, як очікується, містить приймач, який дозволив би заряджати батарею від бездротового зарядного пристрою.

wt-banner-iphone

Головною проблемою, з якою зіткнулася Intel в просуванні бездротової передачі електроенергії, при переході від смартфонів до ноутбуків і інших портативних комп'ютерів є те, що більш великі пристрої вимагають на порядок більшої потужності. «Залежно від того, що ви робите, пристрій потребує від 30 до 60 Вт», - розповів Джон Пeрцоу (John Perzow), віце-президент з розвитку ринку консорціуму Wireless Power. Потреба в додатковій силі струму робить задачу передачі достатньої кількості електроенергії скрутною, підвищуючи складність і вартість пристрою. Збільшення потужності має тенденцію до зниження ККД, це також погіршує завдання дотримання норм електробезпеки.

Консорціум Wireless Power вирішив цю проблему шляхом передачі електроенергії на більш низьких частотах - від 110 до 205 кГц. Але Intel наполягає на більш високій частоті 6,78 МГц, за яку виступає AirFuel Alliance. Більш висока частота полегшує передачу електроенергії по повітрю і, в теорії, дає додаткову просторову свободу, так як передавач і приймач не повинні знаходитися на одній площині. Що ще важливіше, немає ніяких обмежень на викиди шкідливих речовин в атмосферу на частоті 6,78 МГц, відповідно до міжнародного стандарту CISPR 11. Це рішення полегшило б вихід технології на ринок.

У той час як консорціум Wireless Power змушений був захищати свій підхід до поширення бездротової електроенергії, у AirFuel Alliance було менше приводів для занепокоєння. «Наша мета полягає в тому, щоб керувати екосистемами, так щоб ви могли мати економічно ефективне рішення і невеликий час виходу на ринок. При цьому споживач впевнений, що технологія відповідає всім нормативним вимогам», - розповідав Марк Хансикер (Mark Hunsicker), старший директор з управління продуктами компанії Qualcomm, одного із співзасновників AirFuel Alliance.

AirFuel Alliance припустив, що останні досягнення в області антен і напівпровідників дозволять підвищити ефективність бездротової зарядки на більш високих частотах, чіпи на основі нітриду галію (GaN) виглядали особливо перспективними. Для передачі електроенергії по повітрю на частоті 6,78 МГц, напівпровідник в передавачі повинен перетворювати постійний струм в змінний за допомогою включення / вимикання 6780000 раз в секунду. Кожен раз, коли напівпровідник включається, він вимагає невеликого посилення потужності. Це не представляється можливим з кремнієм, але нітрид галію швидше і споживає менше енергії. Багатошарові антени представляли собою ще одне важливе нововведення. Вони пом'якшували явище, відоме як «скін-ефект», який негативно позначався на прийомі антеного сигналу від передавача. «Використовуючи чіпи GaN і антени нової конструкції, AirFuel Alliance вдалося побудувати бездротові системи живлення з частотою 6,78 МГц, які зможуть ефективно конкурувати з конкурентами, які використовують низькочастотні діапазони» - стверджував Алекс Лідо (Alex Lidow), CEO компанії Efficient Power Conversion, провідного виробника напівпровідників з нітриду галію. Але в Wireless Power не погодилися з цією думкою. Компанія стверджує, що більш висока частота буде менш ефективною, навіть якщо взяти до уваги переваги GaN і нових конструкцій антен. Дослідження Університету штату Колорадо, який проводив тестову експлуатацію за дорученням Wireless Power, підтвердили цю точку зору.

Пройде ще чимало часу до того моменту, коли споживачі отримають можливість випробувати технологію бездротової передачі електроенергії в дії. На виставці Computex, компанія WiTricity продемонструвала репортерові від CNET ноутбук Dell з бездротовою зарядкою, оголосивши при цьому, що новий пристрій з'явиться «вже скоро».

dell2

Intel підтверджує, що компанія знаходиться в тісному контакті з WiTricity, що відноситься до портфоліо Intel Capital, і «що багато OEM-партнери Intel використовують» рішення WiTricity. Intel також заявила, що працює з OEM-виробниками «для перевірки технічних рішень». Ні WiTricity, ні будь-яка інша компанія не змогли спрогнозувати дату, коли ноутбуки з бездротовим джерелом живлення з'являться в продажу. Пeрцоу з Wireless Power передбачає, що пристрої з бездротовим адаптером, можливо, з'являться ближче до сезону покупок «назад в школу» або різдвяних свят. Але він також вважає, що припущення залишиться припущенням: «Мені б хотілося, щоб ці продукти стали доступні вже в цьому році», - сказав Перцоу. 

За матеріалами Forbes

Переглядів: 383 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close