09.00.41
Імплантуюмі в мозок чіпи ARM дозволять керувати протезами силою думки

       Ілон Маск - далеко не єдиний новатор, що займається створенням повноцінних нейроінтерфейсів. Компанія ARM, відомий виробник мікропроцесорів, днями намірилася розробити серію систем-на-чіпі, які імплантуються в мозок які забезпечать зворотний зв'язок при використанні протезів. C цією метою в ARM вже уклали партнерство з Центром сенсорної нейронної інженерії (CSNE) Університету Вашингтона.

Відсутність зворотного зв'язку сьогодні є, мабуть, одним з основних завдань, що стоять перед розробниками протезів. Нездатність «відчувати» здійснювані руху значно ускладнює використання штучних кінцівок, через що останні, як і раніше в усіх відношеннях програють своїм біологічним «аналогам». Саме цю проблему і взялися вирішити інженери ARM.

За словами представників виробника, насамперед вони займуться вдосконаленням Cortex-M0 - найменшого процесора в своєму модельному ряду, який згодом стане основою для протезів «нового покоління».

 
«На даний момент у вчених на руках вже є подібні мікропристрої, - говорить керівник відділу медичних досліджень ARM Пітер Фергюсон. - Проблема полягає в тому, що ці пристрої споживають багато енергії і сильно нагріваються. Таким чином, медицина потребує ультракомпактних рішеннях, які в той же час невибагливі в плані енергоспоживання».

Розроблені ARM чіпи будуть виконувати роль посередників між мозком і протезами, на льоту декодуючих мозкові сигнали в комп'ютерний код, - і навпаки.

В результаті, розробка ARM зробить нейропротез більш компактними (сьогоднішні рішення припускають введення в голову пацієнта двох гігантських штепселів, що стирчать з голови), а також більш точними і комфортними в плані використання (за рахунок появи зворотного зв'язку).

За словами представників ARM, потенціал подібних розробок справді величезний. У компанії припускають, що їх чіпи в кінцевому рахунку допоможуть вченим побороти найрізноманітніші хвороби, пов'язані з функціонуванням нервової системи: від епілептичних припадків до хвороби Паркінсона, від пошкоджень хребта до інсультів.

Коли технологія вийде на ринок, на даний момент не повідомляється.

Джерело: Engadget
Переглядів: 291 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close