17.00.40
Ілон Маск заснував компанію Neuralink, яка займеться підключенням мозку до комп'ютера
 
       Глава компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск (Elon Musk) створив новий стартап Neuralink, який займеться розробкою інтерфейсу, що дозволяє зв'язати людський мозок з комп'ютером.

Нова компанія все ще перебуває на ранньому етапі існування, її публічна презентація не проводилася. Вона займеться створенням пристроїв, які можуть бути імплантовані в людський мозок з кінцевою метою допомогти людям об'єднатися з програмним забезпеченням і йти в ногу з досягненнями в області штучного інтелекту. Ці удосконалення можуть поліпшити пам'ять або дозволять реалізувати пряму взаємодію з обчислювальними пристроями.

Протягом останніх 6 місяців Ілон Маск неодноразово натякав на існування Neuralink. Зовсім недавно в Дубаї він заявив наступне:

 
«З часом я думаю, що ми, ймовірно, побачимо ближче злиття біологічного інтелекту і цифрового інтелекту».

Він додав, що «це в основному, пов'язано з пропускною здатністю, швидкістю зв'язку між вашим мозком і вашої цифрової версією». У відповідь на запитання передплатників в Twitter Маск повідомив про своє прогрес в так званому «нейронній мережі», яка є технологією з наукової фантастики для реалізації інтерфейсу між мозком і комп'ютером, що дозволить людям поліпшити себе.

На сьогоднішній момент такі інтерфейси мозок-комп'ютер існують тільки в науковій фантастиці. У медичній сфері для компенсації наслідків хвороби Паркінсона, епілепсії та інших нейродегенеративних захворювань використовувалися електродні решітки та інші імплантати. Проте, далеко не всі люди на планеті мають складні імплантати, розміщені всередині їх черепів. У той же час кількість пацієнтів з базовими стимулюючими пристроями становить всього лише кілька десятків тисяч. Це частково пов'язано з тим, що операції на людському мозку інвазивних і неймовірно небезпечні. На них вирішуються лише ті пацієнти, які вичерпали всі інші медичні можливості.

Однак це не зупиняє компанії з Кремнієвої долини від проведення відповідних досліджень. Наприклад, стартап Kernel, створений співзасновником Braintree Брайаном Джонсоном (Bryan Johnson), також намагається поліпшити можливості людського пізнання. Команда нейробіологів і розробників працює над усуненням наслідків нейродегенеративних захворювань і, в кінцевому рахунку, намагається зробити наш мозок розумнішими і швидше.

Тепер подібними проблемами займеться і стартап Neuralink. За даними The Wall Street Journal, він був заснований в Каліфорнії в липні минулого року в якості дослідницької компанії медичного спрямування.

Однак нейробіологи стверджують, що ми поки ще дуже далекі від розуміння функціонування людського мозку, взаємодії нейронів, методів збору даних нейронами, наші пізнання в цій сфері перебувають в зародковому стані.

Також нейробіологи вважають, що люди будуть погоджуватися на використання мозкових імплантатів тільки в разі важких хвороб.

 
 «Більшість здорових людей відчувають дискомфорт від однієї лише думки про те, що лікар може розкрити їх череп», - вважає нейробіолог і доцент з Університету Торонто Блейк Річардс (Blake Richards).
 
Джерело: The Verge
Переглядів: 336 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close