10.25.43
Ілон Маск вперше скористався супутниковим інтернетом Starlink - щоб відправити повідомлення в Twitter, само собою
      SpaceX продовжує робити явні успіхи в рамках свого амбіційного проекту глобальної супутникової мережі нового покоління Starlink (план в тому, щоб сформувати орбітальне угруповання з приблизно 12 тис. невеликих супутників Microsat вагою в кілька сотень кілограмів, які покриють високошвидкісним інтернетом умовно весь світ). Вранці 22 жовтня засновник і глава SpaceX Ілон Маск опублікував на своїй сторінці в соцмережі Twitter повідомлення, вказавши, що воно відправлено за допомогою одного з супутників Starlink. Через дві хвилини після відправки першого повідомлення Маск відправив другий короткий твіт такого змісту: «Ух ти, працює!».

Само собою, свіжий твіт привернув величезну увагу громадськості, оскільки це перша публічна демонстрація роботи системи. Правда, сама демонстрація вийшла злегка показною і малоінформативною, оскільки ніяких технічних подробиць Маск не повідомив, так що швидкості передачі і затримки невідомі. Втім, не виключено, що незабаром SpaceX зробить це в окремому прес-релізі, тоді як це повідомлення свого роду тизер.

Супутники Starlink оснащуються трансмітерами з фазованими антенними гратами і технологією формування спрямованої діаграми для зв'язку з наземними терміналами. У березні 2019 року SpaceX отримала від FCC відповідний дозвіл на розміщення на території США 1 млн наземних терміналів. Тоді в супровідній документації говорилося, що наземні термінали Starlink розраховані на прийом сигналу в частотному діапазоні 10,7-12,7 ГГц і передачу в смузі 14-14,5 ГГц. SpaceX планує забезпечити можливість підключення кожного наземного терміналу до мережі на швидкості до одного гігабіта в секунду.

Нагадаємо, Ілон Маск вперше оголосив про запуск проекту зі створення мережі супутників для глобального доступу в інтернет на початку 2015 року. Практична ж реалізація проекту почалася в лютому 2018 року зі виходом на орбіту двох тестових супутників - Tintin-A і Tintin-B. 24 травня цього року SpaceX на ракеті-носії Falcon 9 запустила першу партію з шістдесяти супутників Starlink, які опинилися головним болем для астрономів. Кілька супутників вийшли з ладу майже відразу, а один з них в процесі контрольованого зниження через помилки в системі оповіщення мало не врізався в навколоземний науковий супутник Aeolus, що належить Європейському Космічному Агентству ESA (останньому довелося скорегувати траєкторію).

У поточному місяці SpaceX планує запустити другу партію з 60 супутників Starlink, а в наступному - ще одну. Крім того, буквально днями стало відомо, що компанія запросила дозвіл на запуск ще 30 000 супутників Starlink. Маск раніше говорив, що для забезпечення мінімального покриття необхідно ще шість таких запусків з доведенням загальної кількості супутників до 420 штук, але рекомендована кількість апаратів для забезпечення нормальної роботи мережі - 780 штук (12 запусків).

SpaceX попередньо оцінювала витрати на реалізацію проекту Starlink в $ 10 млрд, чекаючи, що вже в перший же рік роботи система зможе принести дохід близько $ 30 млрд. Коли запрацює супутниковий інтернет від Ілона Маска, поки неясно. Але навряд чи SpaceX встигне повністю сформувати угруповання до середини 2020-х років. Ці терміни озвучувалися раніше.
Переглядів: 506 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close