16.00.43
Ілон Маск віщує кібернетичну еволюцію людства
      Уже давно не потребує особливого представлення Ілон Маск взяв участь в щорічному форумі World Government Summit, що проходить в ці дні в Дубаї, де поділився своїм бачення майбутнього, в якому злиття з машинами є наступним логічним етапом розвитку людства. Так, ви все правильно зрозуміли, Маск вважає, що кібернетична еволюція людини - наше все.

Перш за все зазначимо, що концепція людини-машини далеко не нова. Як образ в міфології і творчості вона існувала в усі часи, починаючи з штучного колоса Талоса з грецьких міфів і закінчуючи Залізним Гансом з однойменної казки братів Грімм. Сам термін «кіборг» був введений Манфредом Е. Клайнс і Натаном С. Клином в 1960 році, в зв'язку з їх концепцією розширення можливостей людини для виживання поза Землею. Приблизно в цей же час американський учений Джозеф Карл Робнетт Ликлайдер, відомий в науковій і ІТ-середовищах як J.C.R. або "Лік" ( «Lick»), якого називають духовним батьком всесвітньої мережі, написав чимало наукових праць з теорії спільної взаємодії між людиною і ЕОМ. На ідеях J.C.R. виросли покоління талановитих вчених і інженерів.

Власне, перші кроки до кібернетичної еволюції відбуваються прямо зараз. У минулому ми вже бачили різні високотехнологічні носимі на голові дисплеї, як ті що використовуються в пілотських шоломах для винищувачів F-35 або проект мотоциклетного шолома Nuviz AR. Про нейрокомп'ютерні інтерфейси з прямим підключенням в мозок в даному випадку, звичайно ж, мова не йде, але треба ж з чогось починати, і змішана реальність є цілком підходящим кандидатом. Цілком можливо, що нинішні розробки одного разу приведуть до появи високотехнологічних портів як в кінотрилогії «Матриця» для підключення цих та інших пристроїв прямо до мозку.


Відповідно до бачення Маска, цей еволюційний стрибок неможливий без високошвидкісних інтерфейсів з рекордною пропускною спроможністю для підключення того чи іншого механізму або технології прямо до мозку. На думку бізнесмена, ці інтерфейси допоможуть обійти різні труднощі, а точніше, розвіяти побоювання з приводу потенційних загроз безпеки і зайнятості.

На думку Ілона Маска, якщо людство не навчиться більш тісно взаємодіяти з машинами, то вже дуже швидко буде переможено і поневолені повноцінним штучним інтелектом.

Глава відомих компаній Tesla і SpaceX пояснив, що машини обмінюються даними зі швидкістю в «один трильйон біт в секунду», тоді як людські
можливості є сміховинними «10 бітами в секунду». Наступний раз взявши в руки смартфон подумайте, наскільки швидше можна виконати те чи інше завдання, якби пристрій міг буквально читати ваші думки. За словами Маска, сенсорне взаємодія і роздача доручень різним віртуальним помічникам тільки все ускладнює і уповільнює.

Мабуть, описаний Маском гіпотетичний сценарій - далеко не найбільш поганий варіант майбутнього, чи не так? Як сказав Ілон, «якщо не можеш протистояти машинам, краще стати одним з них».

Цікаво, що час чергового фантастичного оповідання від Маска збігся з виходом другого трейлера фільму «Привид в обладунках», сюжет якого якраз зав'язаний на кібер-технологіях.

Джерело:
TNW i The Verge
Переглядів: 410 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close