DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.56.08
Головна » 2017 » Липень » 18 » Ілон Маск назвав штучний інтелект «фундаментальною загрозою» людству і заявив про необхідність регулювання його розвитку
09.30.41
Ілон Маск назвав штучний інтелект «фундаментальною загрозою» людству і заявив про необхідність регулювання його розвитку
      Відомий Ілон Маск раніше неодноразово ділився своїми думками щодо штучного інтелекту, порівнюючи розробки в цій галузі з «закликом демона», і попереджаючи про всілякі небезпеки. І, схоже, з тих пір його позиція не особливо змінилася, доказом чого служить його недавній виступ перед губернаторами США. Тільки цього разу глава Tesla і SpaceX зробив особливий акцент на необхідності невідкладних дій з боку уряду з метою регулювання розвитку ШІ.
«У мене є досвід роботи з дуже просунутим ШІ і, на мою думку, людям дійсно варто побоюватися їх [систем ШІ - прим.ред.]», - цитує джерело Маска. - «Я продовжую бити тривогу, але поки люди не бачать роботів, які вбивають інших людей на вулицях, вони не знають, як реагувати, оскільки їм такий сценарій здається нереалістичним».
І рішення цієї проблеми Маск бачить в належному регулюванні.
 
«ШІ - це якраз той рідкісний випадок, де потрібно діяти на випередження в частині регулювання, а не вже по факту. В іншому випадку, як мені здається, буде занадто пізно», - сказав Маск.

І, абсолютно неприйнятна, оскільки технологія представляє «фундаментальну загрозу існування цивілізації».Він також додав, що нинішня модель регулювання, що припускає реакцію уряду тільки після того, як «відбувається ціла купа поганих речей» в разі Ш

Само собою, в даному випадку Маск має на увазі якусь іншу, набагато більш технологічно розвинену форму ШІ, що володіє власною свідомістю, зі світу наукової фантастики, а не ті вузькоспеціалізовані системи, що зараз є у Google, Uber, Microsoft та інших технологічних компаній. Ілон, як і багато інших дослідників в цій області, вважає, що роботи в цьому напрямку в кінцевому підсумку приведуть до створення повноцінного ШІ. Ілон зізнався, що його бажання колонізувати Марс пов'язано в тому числі з загрозою поневолення Землі штучним інтелектом.

Втім, в науковому співтоваристві чимало і тих, хто сумнівається в тому, що це взагалі коли-небудь станеться, в найближчі кілька десятків років так точно ні.

Деяких дослідників хвилює те, яким чином використовуються актуальні системи ШІ. Дослідник Google Brain Девід Ха, наприклад, відправив Маску в Twitter повідомлення, що його більше турбує те, як машинне навчання використовується для «маскування неетичних людських вчинків», ніж його потенційна небезпека для людства. Іншими словами, він вважає нинішній ШІ сумнівними з точки зору користі для суспільства. За останній час було безліч спірних прикладів використання систем машинного навчання, включаючи винесення вироків засудженим в США. І експерти попереджають, що відсутність інтересу з боку адміністрації Трампа до ШІ (і науки в цілому) має на увазі, що багато важливих аспектів так і не отримають жодної уваги. У цьому світлі коментарі Маска виразно виглядають доречними.

Повністю відеозапис виступу Маска з 2017 NGA Summer Meeting можна подивитися нижче (про ШІ мільярдер починає говорити на 48 хвилині).


Джерело: The Verge і The Wall Street Journal
Переглядів: 184 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: