12.00.16
Ігрові журналісти PC Gamer проаналізували, яким повинен бути ПК, за ціною і продуктивності який можна порівняти з Xbox One X

      Минулого тижня компанія Microsoft представила нову ігрову консоль Xbox One X. Зараз, щоб не повторюватися, я лише нагадаю про її характеристики:


Ресурс PC Gamer проаналізував, яка має бути начинка у комп'ютера, щоб по продуктивності і ціні він зрівнявся з новоспеченої консоллю від Microsoft.

процесор

Хоча Xbox One X має більш швидший процесор, ніж її попередниця в особі Xbox One, тим не менш, в плані обчислювальної потужності консоль і раніше значимо поступається десктопам (журналісти джерела зневажено назвали консольний CPU «пляшковим горлечком»).

Так, якщо порівнювати восьміядерний «Ягуар» c сучасними рішень від AMD, то його продуктивність складає від однієї третини до половини потужності нових процесорів серії Ryzen. У разі ж Intel все ще сумніше: Microsoft розщедрилася лише на еквівалент i3.

Відеокарта і оперативна пам'ять

Втім, ситуацію рятує відеокарта, котра, поза всяким сумнівом, є серцем нової консолі.

Як видно з таблиці на початку статті, графіка в Xbox One X представлена ​​40 ядрами, що працюють на частоті 1172 МГц. При цьому для ігор є повною мірою 9 ГБ оперативної пам'яті стандарту GDDR5 (решта 3 ГБ залочений під систему), пропускна здатність якої становить 326 ГБ / с.

Таким чином  Xbox One X приблизно 15% продуктивніше, ніж звичайна RX 480, будучи аналогом RX 580, але з більшою пропускною здатністю за рахунок більшої кількості відеопам'яті. Щодо рішень NVIDIA, то консольний GPU найбільш близький до GeForce GTX 1060, хоча остання навіть оснащена меншою кількістю VRAM.

Оптимізація та підтримка 4К

Цікаво, що нову консоль, по завіреннях Microsoft, буде підтримувати геймінг в розрішені 4К (хоча на даний момент важко сказати, чи стосується це абсолютно всіх майбутніх тайтлів). Однак тієї ж RX 580 б не вистачило.

На думку PC Gamer, цьому є два пояснення:

 
  • По-перших, великий обсяг оперативної пам'яті і її висока пропускна здатність дозволяють консолі оперативно обробляти картинку високої чіткості.
  • По-друге, варто врахувати, що перед нами - пристрій, програмне забезпечення та апаратна начинка якої гранично оптимізовані. Крім того, завдяки незмінній специфікації, розробникам немає необхідності завантажувати ігровий код підтримкою найрізноманітніших конфігурацій.
Чи можна підібрати ПК за ціною консолі?

Отже, настав час відповісти на головне питання: чи можна за $ 500 (а саме стільки коштуватиме Xbox One X) зібрати ПК, який в плані продуктивності нічим не поступається консолі?

Але якщо ви готові пожертвувати Геймінг в дозволі 4К на користь FHD, то - цілком можливо. PC Gamer вважає, що ПК, по продуктивності і ціні можна порівняти з Xbox One X (за винятком підтримки 4К), складається з наступних комплектуючих:

Здається, потрібно сказати пару про слів про кожну з них.

Процесор: Intel Pentium G4560

Іноді вони повертаються: процесори легендарної лінійки Pentium знову стали актуальними для ігрових платформ.


До того ж, процесор продається за досить скромною ціною: на даний момент за нього просять приблизно $ 60. При цьому в комплекті з ним йдуть радіатор і вентилятор, що робить даний CPU найцікавішим бюджетним ігровим рішенням цього року.

Звичайно, важливо розуміти, що Pentium G4560 за визначенням не кращий ігровий процесор, поданий на ринку: так, він здатний помітно сповільнити роботу високопродуктивних відеокарт, таких як GTX 1080. Крім того, цей процесор вочевидь не годиться для редагування відеороликів або організації стрімів. Однак в тому випадку, якщо користувач орієнтується на недорогу ігрову відеокарту і не має наміру рендерить відеоролики, то з нестачею продуктивності він не зіткнеться.

Відеокарта: Nvidia GeForce GTX 1060 (версія з 3 ГБ)

Цікаво, що спочатку PC Gamer мав намір підібрати недорогу відеокарту від AMD, однак через незлічені армії майнерів криптовалюти останні істотно підскочили в ціні. В результаті, використовувати їх в бюджетному ігровому ПК стало недозволеною розкішшю - ігрожурналісти переключилися на рішення Nvidia.

На думку PC Gamer, незважаючи на меншу кількість відеопам'яті, продуктивність GTX 1060 цілком порівнянна з «графікою» Xbox One X.

Звичайно, GTX 1060 - не конкурент комп'ютерним елітним відеокарт, однак в своїй ціновій категорії вона - незаперечний лідер, який з легкістю видає стабільні 60 FPS в 1080р.

Що стосується конкретного виробника GTX 1060, то журналісти рекомендують звернути увагу на те рішення, яке просто найбільш дешеве.

Материнська плата: ASRock B250M Pro4

Як і більшість комплектуючих з цього списку, материнська плата ASRock B250M Pro4 також є вельми бюджетним рішенням. Проте, в своєму ціновому класі воно займає лідируючі позиції, несучи на борту подвійний слот M.2, чотири модулі DIMM, порт USB type-C версії 3.0, а також «інтеловський» I219-V - і все це дбайливо скомпоновано на форм -Фактори MicroATX.

Але доведеться пожертвувати можливістю розгону, який обмежений мізерним швидкісним потенціалом який знаходяться на борту PCIe 3.0 з чипом B250. Для збірки, представленої PC Gamer, це не проблема, однак якщо ви побажаєте перейти на розігнаний процесор, то дана материнська плата виразно обмежить ваші апетити.

Оперативна пам'ять: дві планки Crucial по 4 ГБ стандарту DDR4-2133

Crucial, на думку ігрожурналістів, зробила собі ім'я на гідних геймерських RAM, тому ці дві планки оперативної пам'яті по 4 ГБ кожна є хоч і цілком дешевию, але при цьому надійний геймерський комплект.

Разом з тим, варто зазначити, що сьогодні на ринку представлена ​​величезна безліч рішень на базі DDR4-2133 з різницею в ціні приблизно в $ 5. Експерти PC Gamer рекомендують звертати увагу не тільки на швидкість і обсяг RAM, але також на її таймінги.

Накопичувач: Crucial MX300 SSD (275 ГБ)

«Будемо відверті, - пишуть експерти. - хоча SSD-накопичувачі коштують дорожче HDD, на нашу думку, саме SSD сьогодні слід використовувати в якості основного диска будь-якого ігрового ПК. До того ж, з нинішніми цінами навіть одного недорогого твердотільного накопичувача цілком вистачає для установки декількох ігор одночасно, які завдяки SSD будуть завантажуватися в рази швидше».

MX300 - це, як ви вже напевно здогадалися, не найшвидший SSD, представлений на ринку. Однак брак продуктивності він компенсує ціною і ємністю. Коштуючи всього $ 75, цей 275-гігабайтний SSD одночасно і дуже недорогий, і забезпечує досить віртуального місця, навіть будучи єдиним накопичувачем в бюджетній збірці. Зрозуміло, всю ігрову бібліотеку за раз на нього встановити не вийде, але 275 ГБ цілком вистачить для декількох ігор. Включаючи ОС, звичайно ж.

Крім цього, MX300 представлений в форм-факторі M.2. Хоча це аж ніяк не позначається на продуктивності, проте, це означає, що нам буде потрібно менше дротів - що особливо доречним з огляду на невеликі розміри представленого нижче корпусу, який ігрожурналісти вирішили взяти для свого бюджетного ПК.

(До речі, якщо 275 ГБ вам буде точно недостатньо, то можна приглянутися і до HDD. За $ 50 сьогодні цілком реально «урвати» жорсткий диск об'ємом 500 ГБ, наприклад, WD Blue WD5000AZLX).

Блок живлення: EVGA 80+ Bronze (450 Ватт)

Блок живлення - невід'ємна компонент будь-якого комп'ютера, і дана модель виробництва EVGA є «ідеальний компроміс» між вартістю і можливостями. Крім цього, 80+ Bronze енергоефективна, а 450 ват - більш ніж достатньо для бюджетного ігрового ПК.

Корпус: Fractal Design Core +1100

Вибір корпусу - справа суто суб'єктивне, що не обмежується однією лише функціональністю (естетика тут не менш важлива).

Незважаючи на компактні габарити, корпусу Core 1100, виконаного у форм-факторі mATX, цілком вистачить для розміщення в ньому вищезгаданої «материнки» ASRock B250M Pro4, а також двох накопичувачів формату формату 3,5 "або трьох накопичувачів формату 2,5".

Як доповнення варто відзначити, що на передній панелі корпусу розташовані роз'єми для навушників і мікрофону, а також порти USB 3.0 і USB 2.0. Комплект поставки також вельми щедрий: в нього входить 120-міліметровий вентилятор, що обертається на швидкості 1200 обертів на хвилину, а також пилові фільтри для передньої панелі.

Габарити корпусу (Ш x В x Г): 175 x 358 x 410 мм, маса - 4,6 кг.

Разом

Разом фахівці PC Gamer зуміли вкластися в ~ $ 550. Непогано, як для обмеженого в бюджеті ігрового ПК. «Але як же операційна система?», - можливо, виникне у вас питання.

Операційна система

За словами ігрожурналістів, вони вирішили не приплюсовує до ціни комп'ютера вартість Windows, оскільки в даному випадку доплата цілком виправдана - повнофункціональна комп'ютерна ОС без перебільшення у багато разів краще закритою консольної екосистеми.

***

Xbox One X - вражаюче потужна ігрова система, виконана в компактному форм-факторі. Її GPU становить конкуренцію багатьом сучасним комп'ютерним відеокартам. При цьому слабке місце консолі - це дуже повільний процесор. Однак за рахунок оптимізації всі її апаратні недоліки, можна не сумніватися, будуть максимально нівельовані.

Зібрати повноцінний десктоп, відповідний Xbox One X за ціною і продуктивності, практично нереально. Однак якщо ви готові пожертвувати підтримкою дозволу 4К, то зробити це цілком можливо.

Разом з тим, комп'ютери, хоча і дорожчі, пропонують більше переваг. По-перше, їх можна апгрейдити, а не викидати на смітник з плином часу. По-друге, вони представляють собою більш універсальну і багатофункціональну систему, заточену не тільки під гри, але і під інші завдання.

Саме тому робити будь-які однозначні висновки на цьому терені дуже важко (все залежить від конкретних завдань, які користувач хоче вирішити з придбанням пристрою). Остаточний вибір, як і раніше, залишається за вами.

Джерело: PC Gamer (12)
Переглядів: 443 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close