17.36.21
Honda Motor і Softbank об'єдналися для створення автомобілів, які ромовляють і здатних розпізнавати емоції водія

      Натхненна недавньою покупкою британського розробника процесорних архітектур ARM японська компанія Softbank продовжує підкорювати нові горизонти. Буквально вчора японський оператор раптово оголосив про підписання партнерської угоди з автовиробником Honda Motor, хоча у компанії в цілому дещо різні напрямки бізнесу. Об'єднатися їм допомогла дуже смілива, а точніше божевільна, ідея: розробка розмовляючих автомобілів, які вміють читати емоції і настрій водія як відкриту книгу.

В ході спільного заходу в Токіо компанії Softbank і Honda показували присутнім красиву картину майбутнього, в якому автомобілі Honda можуть спілкуватися і взаємодіяти зі своїми власниками за допомогою спеціальної хмарної платформи. В основу цієї платформи повинні лягти напрацювання Softbank за проектом людиноподібного робота Pepper, який вміє розпізнавати людські емоції.

«Тільки уявіть собі, що буде, якщо роботи зі своїм суперінтеллектом повністю присвятять себе людям, - засновник SoftBank Масаесі Сона. - А тепер уявіть, що в один прекрасний день автомобілі самі стануть суперкомп'ютерами або роботами».

В рамках співпраці компаніям належить розробка передових технологій розпізнавання мовлення, а також комплексних систем аналізу величезних потоків даних, що надходять з різних сенсорів і камер автомобіля. Вони повинні стати чимось на зразок «мозку» автомобіля, забезпечивши останньому стати повноцінним співрозмовником, незамінним помічником і емпатом від SoftBank.

В цілому виходить, що Softbank почала активно перебудовувати або, коректніше буде сказати диверсифікувати, свій бізнес на ШІ, робототехніку та пристрої Інтернету речей. Недавня покупка ARM - зайве тому підтвердження. Раніше Сон неодноразово заявляв, що саме стрімкий розвиток сегмента IoT забезпечить небачену раніше за масштабами зміну парадигми високих технологій.

З урахуванням амбітності озвучених планів не дивно, що ніяких орієнтовних термінів їх реалізації озвучено не було. Втім, і без того ясно, що подібні технології - справа не найближчого майбутнього.

Джерело: Reuters
Переглядів: 371 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close