DVI

Субота, 18.08.2018, 13.00.30
Головна » 2018 » Серпень » 14 » Група українських хакерів арештована в Європі за звинуваченням у крадіжці даних 15 млн банківських карт в США
09.25.48
Група українських хакерів арештована в Європі за звинуваченням у крадіжці даних 15 млн банківських карт в США
      Троє громадян України були заарештовані у зв'язку з розслідуванням масштабної хакерської операції, жертвами якої стали понад 100 американських компаній, включаючи крадіжку інформації про кредитні картки з мереж ресторанів Chili's, Arby's і Chipotle. Згідно з обвинувальним висновком, група хакерів викрала понад 15 млн записів про кредитні картки з більш ніж 6,5 тис. терміналів в точках продажу.

Дана група хакерів була відома дослідникам у сфері інформаційної безпеки під назвою Carbanak. Вона використовувала інструменти соціальної інженерії і фішингові атаки для проникнення в корпоративні мережі і крадіжки фінансової інформації. Первісне інфікування, як правило, здійснювалося за допомогою шкідливого ПО, включеного в якості додатку до повідомлення електронної пошти. Такі повідомлення виглядали як скарги про втрачення бронювання готелів або листи від контролюючих органів. В одному з випадків група видавала себе за Центр продовольчої безпеки і прикладного харчування, повідомивши про інцидент з харчовим отруєнням. Мережа ресторанів Chipotle якраз мала проблеми з безпекою харчових продуктів.
«Ви можете знайти список інспекцій та перевірок, які планується провести в вашому ресторані», - йдеться в електронному листі.
Фактично, вкладення містило шкідливе ПЗ.

В опублікованому звинуваченні згадуються троє громадян України: Дмитро Федоров, Федір Гладир і Андрій Колпаков. Вони звинувачуються в змові з метою здійснення кібератак і ряді інших злочинів. В цілому, кожен з них звинувачений по 26 пунктам, включаючи шахрайство з коштами зв'язку, злом комп'ютерів, шахрайство з доступом до пристроїв, крадіжки особистих даних і ін. Згідно з обвинувальним висновком, зловмисники створили помилкову охоронну компанію для проведення хакерських операцій. Вони вдавали, що пропонують корпоративним клієнтам послуги з виявлення ризику проникнення в корпоративні мережі.

Арешти були здійснені в Німеччині, Польщі та Іспанії у співпраці з місцевою владою, і двоє з трьох підозрюваних все ще очікують екстрадиції в США. У березні іспанська національна поліція оголосила, що вона заарештувала лідера групи Carbanak, назвавши його українським громадянином на ім'я «Денис К.». Один з сьогоднішніх підозрюваних, Андрій Колпаков, також був заарештований в Іспанії, хоча його арешт відбувся на кілька місяців пізніше.

Джерело: The Verge
Переглядів: 14 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: