DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.51.02
Головна » 2016 » Вересень » 5 » Госгеокадастр України і Innovation and Development Foundation представили систему електронних аукціонів з продажу землі
17.00.57
Госгеокадастр України і Innovation and Development Foundation представили систему електронних аукціонів з продажу землі

      Державна служба України з питань геодизації, картографії та кадастру (Госгеокадастр) і неурядова організація Innovation and Development Foundation представили онлайн-платформу для проведення електронних земельних аукціонів (Систему електронних аукціонів (СЕА)), повідомляє прес-служба відомства.

Відзначається, що проект розробляли без залучення додаткового фінансування з державного бюджету України.
Апробація платформи і її презентація відбулася 2 вересня в Одесі під час проведення земельного аукціону. На земельні торги в день аукціону виставили 19 ділянок в Одеській області загальною площею 708,57 га та стартовою вартістю 1,32 млн грн.

За результатами земельних органів, Система електронних аукціонів (СЕА) автоматично формує рейтинг ставок учасників і протокол торгів. На сьогодні онлайн платформа синхронізована з банками, дозволяє успішно проводити грошові операції, в тому числі платити гарантійні та реєстраційні внески.

«За рівнем антикорупційного та загальноекономічного ефекту альтернативи земельним аукціонам на сьогодні не існує», - вважає перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Він нагадав, що розмір середньої орендної ставки за результатами земельних торгів вдвічі перевищує середню вартість оренди при безаукціонній передачі землі і має прямий вплив на наповнення місцевих бюджетів. У відомстві нагадують, що порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України. На сьогодні можливості проведення електронних торгів земельним законодавством не передбачено.

2016-09-05_092020

Держгеокадастр розробив проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів, яким передбачається можливість проведення електронних земельних торгів.

Система електронних земельних аукціонів (СЕА) - це інформаційно-телекомунікаційна система з загальнодоступною децентралізованою (розподіленою) базою даних. В системі в режимі онлайн збираються, візуалізуються і зберігаються дані про об'єкти аукціонів, проводиться авторизація учасників аукціонів і надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій (ставок) учасників аукціонів.

Нагадаємо, що ще в минулому році Держгеокадастр України запустив онлайн-послугу замовлення виписки про земельну ділянку, а в поточному році Держгеокадастр планував повністю перейти на електронне надання послуг.

Джерело: ЛIГАБiзнесIнформ

Переглядів: 168 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: