DVI

Четвер, 26.04.2018, 14.32.59
Головна » 2017 » Червень » 26 » Google запустила формат VR180 для зйомки полегшеного контенту віртуальної реальності
13.00.40
Google запустила формат VR180 для зйомки полегшеного контенту віртуальної реальності
      Компанія Google заявила про запуск нового формату відео VR180, призначеного для зйомки контенту віртуальної реальності. Передбачається, що він дозволить зробити VR-відео таким же доступним, як і інші ролики на YouTube.

Формат VR180 розроблений спільно підрозділами і Daydream. Як видно з назви, він не дозволяє вести зйомку всього навколишнього простору, а обмежений кутом огляду 180 градусів. Таким чином, глядач бачитиме лише те, що відбувалося перед камерою. Відзнятий матеріал можна переглядати як в гарнітурах віртуальної реальності (через додаток YouTube з Google Cardboard, Daydream або PlayStation VR), так і в якості стандартного плоского відео.

Автори зможуть вести зйомку такого відео будь-якою камерою, сертифікованою VR180. Підрозділ Daydream співпрацює з компаніями Yi, Lenovo і LG з метою підготовки до випуску відповідних камер. Готові рішення з'являться на ринку найближчої зими, а їх ціна буде порівнянна з вартістю звичайних компактних камер. Надалі камери з підтримкою VR180 будуть пропонувати і інші виробничі партнери. Поки що є лише зображення такої камери, що розробляється компанією Lenovo. Вона містить два ширококутних об'єктива, які дозволяють знімати стереоскопічне відео.

Також зазначається, що незабаром в Adobe Premiere Pro та інших програмах для редагування відео з'явиться підтримка стандарту VR180. Таким чином, автори зможуть здійснювати монтаж відзнятого матеріалу. Підтримка нового формату в ПО з'явиться раніше, ніж на ринок надійдуть відповідні камери. При цьому творці контенту зможуть скористатися студіями YouTube Spaces для зйомки і редагування відео. Такі студії доступні в 9 великих містах.

Використання огляду 180 градусів замість стандартних 360 пропонує кілька переваг для авторів. Таке відео не зажадає такого ж тривалого зклеювання, як відео з охопленням 360 градусів. Та й сам процес зйомки стає більш простим та легким. Оператору можна просто стояти за камерою і не боятися потрапити в кадр, в той час як при зйомці з охопленням 360 градусів доводиться буквально ховатися за об'єктами. Крім того, відео з охопленням 180 градусів мають файли меншого обсягу, що з меншою ймовірністю може викликати дратівливі прогалини буферизації під час потокової передачі.

У сервісі YouTube вже доступні ролики віртуальної реальності, зняті з охопленням 180 градусів.

Джерело: The Verge
Переглядів: 88 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: