09.54.41
Google вводить новий формат інтернет-зображень — WebP
           Вся інтернет-індустрія зосереджена на зростанні швидкості обробки та пропускних здатностей, та от Google думає над зменшенням трафіку.  

Основними принципами розробки формату стали: менший розмір і краща якість. Ця проблема є актуальною, адже зображення займають найбільше трафіку (65%), адже їх багато, навіть відеоконтент залишився далеко позаду.

Формат був створений в рамках проекту WebM, що передбачає створення безліцензійного відеокодеку.

Першим сервісом, що перейшов на новітній формат, став Chrome Web Store. Це дозволило знизити на терабайти трафік сервісу, також середній розмір зображення зменшився з 32 кб до 8,3 кб. Зважаючи на ці позитивні зміни Google у своєму браузері Chrome змінила пріоритети зображень на WebP замість JPEG та PNG. Це означає, що у цьому браузері зображення нового формату будуть завантажуватися у першу чергу. Компанія сподівається підтримки і у інших розробників інтернет-оглядачів.Єдиним недоліком залишається складний процес конвертації, що триває у 8 раз довше ніж із зображеннями JPEG. Але із сучасними машинами це напевно не стане проблемою, та й можливо зображення будуть із самого початку кодуватися у WebP. Хто зна.

До речі, у кого не підтримується даний формат можна встановити кодеки для Windows. Але версія покищо 0.18, та все працює добре. Також у поставці надаються зразки.А для тих у кого є величезні колекції зображення, і вони хочуть зменшити їх об'єм на третину, можуть завантажити конвертер, який є на Linux, Windows чи Mac OS X, але працює він у консольному режимі. Це кодування підійде і для фотографів, адже є можливість створення зображення без втрат, але все ж із серйозним зменшенням об'єму.

Зразки та порівняння зображень можна подивитися тут.
Переглядів: 277 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close