DVI

Вівторок, 23.10.2018, 02.41.44
Головна » 2018 » Січень » 4 » Google використовувала в 2016 році відомий трюк, щоб вивести з-під оподаткування € 15,9 млрд
09.00.27
Google використовувала в 2016 році відомий трюк, щоб вивести з-під оподаткування € 15,9 млрд
      Близько двох років тому Єврокомісія звинуватила компанію Apple у використанні схем для оптимізації (або ухилення від сплати) податків. Як виявилося, використанням подібних схем грішить не тільки Apple, але і Google.

Контролюючі органи Нідерландів опублікували звіт, який свідчить про використання компанією Google податкової схеми під назвою «Голландський сендвіч». Вона має на увазі переказ грошових коштів між рядом компаній. У схемі задіяні дві ірландські і одна голландська компанії. Компанія, яка використовує схему, передає свою інтелектуальну власність афілійованої компанії (№1), зареєстрованої в Ірландії, але є податковим резидентом якої-небудь офшорної зони. Друга компанія створюється в Голландії і субліцензірує права на інтелектуальну власність у першій компанії. Потім третя компанія, яка є податковим резидентом Ірландії, субліцензірує права у голландської фірми. Через особливості голландського податкового законодавства і міжнародних угод, подібне повторно ліцензувати і платежі по ньому не обкладаються податками. Компанія №3 часто є 100-процентною донькою компанії №1. Ця ж компанія і веде реальну діяльність в різних країнах, пересилаючи практично весь прибуток через голландську компанію (№2) у вигляді роялті.

За даними контролюючих органів Нідерландів, в 2016 році компанія Google з використанням цієї схеми провела операції на суму € 15,9 млрд (близько $ 19,2 млрд), завдяки чому вдалося знизити суму податкових зобов'язань на $ 3,7 млрд. Причому, ця схема не є новою. У 2015 році Google також використовувала її і провела операцій на суму, яка лише на 7% менше результату 2016 року.

У свою чергу Google заявляє, що справно платить всі податки і дотримується податкового законодавства в кожній країні, в якій вона працює. З технічної точки зору, це так. Google дійсно дотримується місцеві закони і використовує легальні лазівки в них.

Проте, подібний підхід до бізнесу великих технологічних компаній, таких як Google, Apple, Facebook і Microsoft, викликає заклопотаність в урядів в Європі і США. При цьому заявляється, що таким чином компанії позбавляють країни очікуваних податкових надходжень. Тому уряди вживають заходи для закриття подібних лазівок і пошуку нових методів оподаткування.

Джерело: Engadget
Переглядів: 54 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: