DVI

Понеділок, 10.12.2018, 11.20.19
Головна » 2018 » Листопад » 23 » Google розповів, як українці приймають рішення про покупку товарів, використовуючи різні онлайн-ресурси і пристрої
16.00.36
Google розповів, як українці приймають рішення про покупку товарів, використовуючи різні онлайн-ресурси і пристрої
      Компанія Google Україна представила результати дослідження поведінки українських споживачів, які використовують інтернет як канал пошуку інформації перед покупкою. Отримана інформація дає уявлення про вплив різних онлайн і оффлайн факторів на процес пошуку інформації про продукт і прийняття споживачем рішення про покупку товару, а також зростаючу роль мобільних пристроїв. Дослідження проводилося на прикладі таких популярних категорій, як телевізори і ноутбуки.


В цілому, дослідження показало, що ключовим фактором популярності смартфона для пошуку інформації про товар є зручність і можливість використовувати його в будь-якому місці і в будь-який час - так відповіло більше 70% респондентів. Але хоча смартфон часто використовується для пошуку інформації, його ще досить рідко використовують для самої покупки. Понад 70% опитаних вважають, що для онлайн-покупок все ж зручніше використовувати інші пристрої.

Мобільні пристрої особливо популярні серед молоді - так, 47% респондентів у віці 16-24 років використовували для пошуку тільки мобільні пристрої (в порівнянні з 37% для всіх вікових категорій). Важливість мобільного пристрою також демонструє той факт, що 38% покупців використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про продукт - в основному, для порівняння цін. Смартфон для пошуку інформації про товар українці найчастіше використовують вдома - 84%, і більше половини з них (51%) в ліжку перед сном.

У категорії телевізорів, 50% покупок було скоєно протягом тижня після прийняття рішення про придбання нового ТВ. Зазвичай покупці телевізорів розглядають кілька брендів перед покупкою, а основною причиною для придбання нового телевізора є бажання «оновити» свої враження від перегляду, а саме - отримати більший екран і більш складні функції (наприклад, Smart TV).

50% покупців телевізорів починали покупку товару з онлайн-пошуку в Google - це найпопулярніше джерело першої інформації про товар. На 2-му місці - консультації безпосередньо в магазині і інформація з сайтів порівняння цін, їх відзначили по 48% опитаних. На 3-му місці з часткою 44% - сайт виробника телевізора або магазину.

56% покупок телевізорів було скоєно онлайн. Тим не менш, багато з тих, хто зробив покупку оффлайн, використовували Інтернет для пошуку інформації - 35% це ROPO-покупці. Основним бар'єром, що перешкоджає покупці через Інтернет, 49% опитаних назвали відсутність можливості особисто протестувати телевізор.

Для більшості покупців вибір ноутбука є осмисленим і раціональним рішенням. Так, для 38% покупців процес вибору ноутбука займає більше місяця, для 22% - від тижня до 30 днів, 21% - від декількох днів до тижня, і тільки для 19% - покупка ноутбука була спонтанним рішенням, прийнятим безпосередньо в день покупки.

Найбільш затребуваними джерелами інформації про ноутбук є сайти порівняння цін (51%), пошукові системи (50%), сайти магазинів і виробників (48%). Трохи більше половини покупок ноутбуків (55%) припадає на онлайн. А частка тих, хто шукав інформацію онлайн і зробив покупку оффлайн, склала 36%. Використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про ноутбук, 53% респондентів, в основному, для читання відгуків, і щоб дізнатися детальніші технічні характеристики.

Дослідження було проведено компанією IPSOS на замовлення компанії Google в травні-червні 2018 року, шляхом онлайн-опитування, вибірка - 1200 осіб.

Джерело: Google Україна
Переглядів: 75 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: